طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیتظاهرات در «ابوجا» برای آزادی شیخ «زکزاکی»

تظاهرات در «ابوجا» برای آزادی شیخ «زکزاکی»

درخواست ظریف برای آزادی «شیخ زکزاکی»

اعضای جنبش اسلامی نیجریه روز پنجشنبه در اقدامی اعتراضی از شهرهای متفاوت این کشور به سمت پایتخت حرکت کردند و خواستار آزادی هرچه سریعتر سید «ابراهیم زکزاکی» رهبر خود از بند دولت نیجریه شدند.


ابراهیم زکزاکی, نیجریه

خبرگزاری فارس: اعضای جنبش اسلامی نیجریه (IMN) روز پنجشنبه (امروز) در خیابان های «ابوجا» پایتخت نیجریه تظاهرات برپا کردند و خواستار آزادی سید «ابراهیم زکزاکی» روحانی و رهبر جنبش اسلامی  نیجریه شدند.

برخی از منابع آگاه نیز اعلام کردند که شیعیان و موالیان اهل بیت نیز برای درخواست آزادی زکزاکی ، همسر و دیگر دستگیر شدگان از سراسر کشور فراخوان دادند تا با تظاهرات مسالمت آمیز به طرف پایتخت حرکت کنند و در مقابل سازمان حقوق بشر اجتماع کنند.

نقل از ها حاکی از آن است که تظاهرات کنندگان خواستار آزادی هرچه سریعتر زکزاکی شدند که از دسامبر سال گذشته میلادی تاکنون، ارتش نیجریه هرگونه دسترسی به وی را غیرممکن کرده است.

منابع آگاه و حاضر در پایتخت نیجریه خبردادند که هم اکنون حرکت از چندین شهر و اطراف آن شروع شده است و دوستداران و هواداران زاکزاکی پیاده و با ماشین خود را به پایتخت می رسانند.

جنبش اسلامی نیجریه پیش از این ابراز نگرانی کرده بودند که ممکن است شیخ زکزاکی به واسطه حالت سلامت نامناسب از جهان رفته باشد.

ارتش نیجریه روز 13 دسامبر سال گذشته میلادی به حسینیه «بقیه الله» و منزل شیخ زکزاکی در شهر زاریا حمله کرده و نزدیک به 2000 نفر را کشت. از آن زمان، رهبر شیعیان این کشور به همراه همسرش در حبس به سر می برد. گفته می شود که یک چشم وی نابینا شده و در حالت جسمی نامناسبی به سر می برد.

تظاهرات مردم نیجریه در حمایت از شیخ زکزاکی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات