طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیکاهش تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت مبتنی بر فناوری ADSL و Wifi

کاهش تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت مبتنی بر فناوری ADSL و Wifi

امکان مشاهده جزئیات سرویس اینترنت پرسرعت

با ابلاغ و اجرای مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه ارائه سرویس اینترنت پرسرعت مبتنی بر فناوری ADSL و Wifi از ابتدای مرداد ماه کاهش یافته است.

اینترنت پرسرعت, مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات, تعرفه سرویس ADSL, تعرفه سرویس اینترنت پرسرعت مبتنی فناوری ADSL Wifi

اینترنت پرسرعت, مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات, تعرفه سرویس ADSL
به نقل از خبرنگار دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام کرد: با ابلاغ و اجرای مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه ارائه سرویس اینترنت پرسرعت مبتنی بر فناوری ADSL و Wifi از ابتدای مرداد ماه کاهش یافته است.

حسین فلاح جوشقانی افزود: این کاهش هزینه با بررسی زنجیره هزینه های ارائه خدمات اینترنت در سبد خانوار بر مبنای قیمت عادلانه روز انجام شده و در راستای اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر کاهش هزینه دریافتی از مشترکان اینترنت است.

وی با اشاره به اینکه کاهش تعرفه، افزایش رضایت کاربران و تقویت استفاده از شبکه ملی اطلاعات از اهداف مصوبه ۲۳۷ بوده است عنوان کرد: در خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت ADSL وWifi بصورت غیرحجمی، مشترکان علاوه بر استفاده از خدمات اینترنت بین الملل، می توانند با استفاده از محتوای داخلی و در نتیجه مصرف بیشتر حجم ترافیک داخلی، ضمن دریافت سرویس با کیفیت بالاتر، هزینه دریافت خدمات خود را کاهش دهند.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم در مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات جداسازی ترافیک داخل و خارج است که این موضوع علاوه بر کمک به تبادل ترافیک و محتوا در داخل کشور، بهبود کیفیت خدمات و کاهش هزینه برای مردم را در پی دارد.

فلاح با اشاره به اینکه موضوع جداسازی ترافیک داخل و خارج با توجه به مهلت زمانی تعیین شده در مصوبه ۲۳۷ در دست پیگیری است، گفت: در حال حاضر شرکتهای آریا رسانه تدبیر (شاتل)، آسیاتک و حلما گستر خاورمیانه جداسازی ترافیک داخل و خارج را انجام داده اند و از بقیه شرکتهای ارائه دهنده خدمات دسترسی به اینترنت نیز درخواست شده است تا برنامه زمانبندی اجرای این بخش مهم از مصوبه ۲۳۷ را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کنند.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری درباره نحوه اجرای مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گفت: در حال حاضر تمامی شرکتهای FCP و ۳۰ کمپانی مخابرات استانی، کاهش تعرفه سرویس ADSL و Wifi را در سایت های اطلاع رسانی خود اعلام و اجرا کرده اند و فقط کمپانی مخابرات استان ایلام به دلیل مشکلات فنی، تاکنون موفق نشده مصوبه را در سایت خود اعلام و کاهش تعرفه را اجرا کند که این موضوع در دست پیگیری است.

فلاح عنوان کرد: تمامی ارائه دهندگان سرویس اینترنت پرسرعت، علاوه بر اعلام طرحهای تشویقی جدید در چارچوب مصوبه ۲۳۷ موظف هستند تمامی طرحهای تشویقی قبلی را تا پایان قرارداد با مشترکان ادامه داده و یا در صورت تمایل مشترک به پایان قرارداد، مبلغ حجم باقیمانده را محاسبه و تسویه کنند.

وی درباره نحوه برخورد با اپراتورهای متخلف درباره اجرای مصوبه ۲۳۷ اظهار کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی شرکتهای متخلف را به اصلاح تعرفه ها و بازگرداندن مبالغ اضافه دریافتی از مشترکان ملزم می کند.فلاح از مشترکان خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف احتمالی در این زمینه، موارد را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۵ و یا پایگاه اطلاع رسانی www.195.ir به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام کنند.پرسرعت ترین سرویس دهندگان اینترنت کدام اند؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات