طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیتعطیلات عید قربان در ترکیه 103 قربانی داشت

تعطیلات عید قربان در ترکیه 103 قربانی داشت

ترکیه قربانی غرور و اعتماد خود به آمریکا

شمار تلفات سوانح رانندگی در تعطیلات 9 روزه عید قربان در ترکیه به 103 کشته و هفت هزار و 175 زخمی رسید.


ترکیه, عید قربان

خبرگزاری ایرنا: شمار تلفات سوانح رانندگی در تعطیلات 9 روزه عید قربان در ترکیه به 103 کشته و هفت هزار و 175 زخمی رسید.

تعطیلات عید قربان در ترکیه بطور رسمی چهار روز است ولی دولت آنکارا برای به حرکت در آوردن صنعت گردشگری که به لحاظ کاهش سفر گردشگران خارجی به این کشور دوران سختی را می گذارند، با اعطای یک روز مرخصی اداری به کارکنان، زمینه پیوستن دو تعطیلات آخر هفته و افزایش ایام تعطیلی به 9 روز را فراهم کرد که این تعطیلات بامداد امروز دوشنبه و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در ترکیه به پایان رسید.

9 روزه شدن تعطیلات عید قربان امسال در ترکیه و همزمانی آن با آخرین روزهای تعطیلات تابستانی مدارس در این کشور باعث افزایش مسافرت های داخلی شده است.


اداره پلیس ترکیه امروز شمار سوانح رانندگی در ایام عید قربان در ترکیه در دوره 18 – 10 سپتامبر جاری را سه هزار و 129 مورد در سراسر کشور اعلام کرد و افزود: در این تصادفات رانندگی تاکنون 103 نفر کشته و هفت هزار و 175 نفر نیز زخمی شده اند.


بساری از ساکنان شهرهای بزرگ مانند استانبول و آنکارا که از شلوغی و دغدعه های امنیتی به ستوه آمده اند، با استفاده از این تعطیلات طولانی٬ بدون استفاده از مرخصی سالیانه، دل به راهها زده و شهرها را خالی و به سوی سواحل جنوبی و غربی حرکت کرده اند یا به نزد خانواده و نزدیکان خود در سایر مناطق ترکیه سفرنموده اند.


خروج و بازگشت یکباره و انبوه مردم از شهرهای بزرگ علاوه بر ایجاد ترافیک بسیار سنگین به ویژه در مبادی ورودی و خروجی کلان شهرها و همچنین بی دقتی و عدم رعایت مقررات رانندگی، فجایعی را در راهها به بار آورده است.


در ایام عید فطر و قربان به عنوان دو عید بزرگ ملی و مذهبی اینکشور برخی به مسافرت می روند و بخش قابل توجهی از مردم نیز نیز برای عید دیدنی و دیدار با بزرگان و خانواده های خود راهی موطن خود می شوند. مردم ترکیه برای این دو عید اهمیت ویژه ای قائل هستند و به دید و بازدید عیدی در این ایام اولویت داده و به زیارت قبور می روند.


به رغم تدابیری که به ویژه در سال های اخیر اندیشیده شده و با وجود دو طرفه شدن جاده های بین شهری به میزان حدود 20 هزار کیلومتر، رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی در این کشور همه ساله باعث می شود شمار زیادی قربانی سوانح رانندگی شوند.


بررسی خبرنگار ایرنا از آخرین آمار اداره ترافیک ترکیه نشان می دهد در سال 2015 میلادی در سطح این کشور یک میلیون و 313 هزار و 359 مورد سانحه رانندگی رخ داده است. در این سوانح سه هزار و 831 نفر در حین سانحه، سه هزار و 699 نفر بعداز انتقال به بیمارستان و در مجموع هفت هزار و 530 نفر کشته و 304 هزار و 421 نفر نیز زخمی شدند.


برابر 75.1 درصد این سوانح در محدوده شهرها و 24.9 درصد در خارج از محدوده شهرها رخ داده است.

محدودیتهای ترافیکی جاده های شمال در تعطیلات عید قربان
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات