طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیتعطیلی دانشگاه های آفریقا درپی افزایش شهریه

تعطیلی دانشگاه های آفریقا درپی افزایش شهریه

کاهش شهریه دانشگاه آزاد

دست کم سه دانشگاه در آفریقای جنوبی امروز(چهارشنبه) در پی پیشنهاد دولت این کشور برای افزایش شهریه های دانشگاه ها بیشتر از نرخ تورم در سال 2017 و اعتراضات دانشجویان به افزایش شهریه ها، کلاس های خود را تعطیل کردند.


آفریقا, دانشگاه, شهریه

خبرگزاری ایسنا: دست کم سه دانشگاه در آفریقای جنوبی امروز(چهارشنبه) در پی پیشنهاد دولت این کشور برای افزایش شهریه های دانشگاه ها بیشتر از نرخ تورم در سال 2017 و اعتراضات دانشجویان به افزایش شهریه ها، کلاس های خود را تعطیل کردند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دانشجویان معترض که خواستار تحصیلات دانشگاهی رایگان بودند در نزدیکی یک دانشگاه مشهور ژوهانسبورگ که به نام دانشگاه  ویتواترسراند یا دانشگاه "ویتز" شناخته شده است، دست به راهپیمایی زده و کلاس های این دانشگاه نیز برای چند روز تعطیل شد.

علاوه بر تعطیلی فعالیت های دانشگاهی در دانشگاه "ویتز"، فعالیت های آموزشی در پردیس اصلی دانشگاه پرتوریا هم به حال تعلیق درآمد. همچنین دانشگاه کیپ تاون نیز اعلام کرد که به طور موقت کلاس هایش را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تعطیل می کند.

تظاهرات دانشجویی در آفریقای جنوبی از سال 2015 تاکنون اغلب در اعتراض به هزینه تحصیلات دانشگاهی که برای بسیاری از دانشجویان سیاه پوست گران است برگزار شده است. این تظاهرات نشان دهنده نارضایتی فزاینده از بابت نابرابری های اقتصادی در این کشور آن هم حدود دو دهه بعد از پایان حکومت اقلیت سفیدپوست در سال 1994 است.

اعتراضات اخیر دانشجویی در آفریقای جنوبی بعد از آن کلید زده شدند که دولت این کشور در روز دوشنبه گذشته توصیه به افزایش تا سقف 8 درصدی شهریه دانشگاه ها در سال 2017 کرد در حالی

که تورم در این کشور 5.9 درصد اعلام شده است.

لونگلو دلامینی، سخنگوی پلیس آفریقای جنوبی اظهار کرد، در جریان تظاهرات دانشجویی سه شنبه در دانشگاه ویتز، 31 دانشجو دستگیر شده اند.

این در حالی است که دولت آفریقای جنوبی و احزاب اپوزیسیون این کشور دانشجویان معترض را متهم کردند که پردیس های دانشگاهی را تبدیل به میدان جنگ کرده و به اموال دانشگاه ها آسیب رسانده اند.

فیلم شهریه هایِ تابستانه دانشگاه آزاد اعلام شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات