طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تعهد ایجاد چهارهزار شغل در کرمانشاه

تعهد ایجاد چهارهزار شغل در کرمانشاه

قرار داد بوئینگ با ایران 100 هزار شغل در آمریکا ایجاد می کند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تعهد ایجاد چهار هزار شغل خبرداد.

شغل, چهار هزار, تعهد, تعهد ایجاد چهارهزار شغل کرمانشاه

شغل, چهار هزار, تعهد, کرمانشاه

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تعهد ایجاد چهار هزار شغل توسط این اداره کل در استان طی سال 95 و 96 خبرداد

بالایی گفت:مردمی بودن، درون زا بودن، برون نگر بودن و دانش محور بودن از جمله خصوصیات اصلی اقتصاد مقاومتی است که همگی آنها در صنایع دستی نمود عینی دارند.
وی گفت: هرچقدر به صنایع دستی، حفظ، احیاء، توسعه و گسترش آن اهمیت دهیم به مقوله اقتصاد مقاومتی اهمیت داده ایم.
بالایی با اشاره به جمعیت هنرمندان و صنعتگران استان کرمانشاه، تصریح کرد: در استان کرمانشاه همواره از ارائه یک آمار قطعی و دقیق از جمعیت فعالان عرصه صنایع دستی گریزان بوده ایم چراکه هیچ وقت سرشماری رسمی و دقیقی از فعالان این عرصه صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: اما با این وجود آنچه که در اداره کل میراث فرهنگی استان به عنوان هنرمند و صنعتگر با آنها سر و کار داریم، جمعیتی بالغ بر 30 هزار نفر هستند که آموزش دیده اند و می توانند خلق هنر کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این 30 هزار هنرمند و صنعتگر استان کرمانشاه در 60 رشته متفاوت صنایع دستی و هنرهای سنتی مشغول فعالیت هستند.
بالایی با اشاره به پتانسیل ویژه ای که صنایع دستی استان در زمینه اشتغالزایی دارد، اظهارکرد: بر اساس تعهدات دولت در استان کرمانشاه باید طی امسال و سال آتی، مجموعا 70 هزار شغل در این استان ایجاد شود که سهم اداره کل میراث فرهنگی استان ایجاد چهارهزار شغل است.
وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه بهترین مکان برای معرفی هنر، برای بازاریابی، برای فروش و برای سنجش نیاز مخاطب است، بنابراین هنرمندان و صنعتگران باید از فرصت برگزاری نمایشگاه نهایت استفاده را ببرند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه خرید هر کالای صنایع دستی کمک به اقتصاد هنرمندان و کل جامعه است، گفت: از مردم شهر کرمانشاه انتظار داریم که در طول 5 روز برگزاری این نمایشگاه، قطعا همراه خانواده به محل برگزاری نمایشگاه آمده و ضمن مشاهده آثار هنرمندان برتر کشور، در حد توان از این آثار سنتی خریداری کنند.

ایجاد بیش از 800 فرصت شغلی در خرم آباد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات