طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیتعهد ایران به ایجاد پیوند بین اوپک و غیراوپک

تعهد ایران به ایجاد پیوند بین اوپک و غیراوپک

نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی قرآن معرفی شدند

دبیرکل اوپک گفت: بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران و رئیس جمهور حسن روحانی به من اطمینان داده اند که هر کاری ممکن باشد در پیوند دادن اعضای اوپک و کشورهای خارج از اوپک به یکدیگر انجام خواهند داد.


بازار نفت خبرگزاری تسنیم: دبیرکل اوپک گفت: بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران و رئیس جمهور حسن روحانی به من اطمینان داده اند که هر کاری ممکن باشد در پیوند دادن اعضای اوپک و کشورهای خارج از اوپک به یکدیگر انجام خواهند داد.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت، ایران به ایجاد اجماع در مورد تثبیت حالت بازار نفت بین کشورهای عضو و غیرعضو اوپک متعهد است.

وی گفت، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران و رئیس جمهور حسن روحانی به من اطمینان داده اند که هر کاری ممکن باشد در پیوند دادن اعضای اوپک و کشورهای خارج از اوپک به یکدیگر انجام خواهند داد. من کاملا از این اطمینان بخشی های داده شده در جریان مذاکرات ماه جاری در تهران راضی هستم.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قرار است روز 28 سپتامبر در الجزایر نشستی غیررسمی تشکیل دهد. بارکیندو احتمال دستیابی به توافقی بر سر فریز نفتی در این نشست را کاهش داده و گفته، این نشست تنها یک مشورت بین اعضا خواهد بود. با این وجود، قیمت نفت در ماه گذشته و پس از مطرح شدن احتمال احیای بحث فریز نفتی در نشست الجزایر افزایش یافت. تلاش قبلی کشورهای تولید کننده نفت برای فریز تولید در ماه آوریل شکست خورده است.

بارکیندو گفت، وزرای نفت کشورهای عضو اوپک «بسیار سخت» دارند کار می کنند تا در آستانه نشست الجزایر که با حضور روسیه، تولید کننده غیر عضو اوپک برگزار خواهد شد، به توافقی غیررسمی در مورد تثبیت بازار دست پیدا کنند.

ایران در طی چند ماه گذشته و بعد از لغو تحریم ها در تلاش بوده تا سطح تولید خود را به سطح قبل از تحریم ها برساند. محسن قمصری، مدیر کل امور بین الملل کمپانی ملی نفت ایران اوایل ماه جاری میلادی گفته بود، نشست الجزایر برای بحث در مورد فریز تولید، برای ایران خیلی زود خواهد بود.

بارکیندو گفت، مذاکرات در این کشور آفریقایی «بسیار مهم» خواهد بود. «ابزارهای ویژه سیاستگذاری باید مورد بررسی قرار گیرد و بعد از مرور، تحلیل و درک کامل چشم انداز بسیار پویا و پیچیده بازار انرژی، روی آنها توافق شود.»

نامه پزشکان‎افغانستانی به رئیس‎جمهور ایران پیرامون پیونداعضا به مهاجران
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات