طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیتفاوت ترامپ با شامپانزه نر چیست؟!

تفاوت ترامپ با شامپانزه نر چیست؟!

رفتار ترامپ شبیه یک شامپانزه نر است! | رفتارشناس انگلیسی

دانشمند انگلیسی حوزه رفتارشناسی که سال ها عمر خود را صرف شناخت حیوانات کرده است، در گفتگو ای با مجلۀ آتلانتیک گفت شوخی های دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات آمریکا، او را به یاد شامپانزۀ نر می اندازد.

ترامپ, انتخابات, مناظره, تفاوت ترامپ شامپانزه نر چیست!

ترامپ, انتخابات, مناظره, شامپانزه
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمند انگلیسی حوزه رفتارشناسی که سال ها عمر خود را صرف شناخت حیوانات کرده است، در گفتگو ای با مجلۀ آتلانتیک گفت شوخی های دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات آمریکا، او را به یاد شامپانزۀ نر می اندازد.

جین گودال در این گفتگو گفت: «رفتار دونالد ترامپ از بسیاری جهات شبیه شامپانزه نر و حس تسلط و غلبه گرایی آن است».


وی افزود: «شامپانزه نر به منظور تحت تاثیر قرار دادن رقبا و نمایش غلبه و قدرت خود دست به انجام کارهای نمایشی می زند. به عنوان مثال شاخه های درخت را می کشد، با دست به زمین می کوبد و سنگ پرتاب می کند. هرچقدر رقیب او از خود قدرت بیشتری نشان دهد، او برای حفظ موقعیتش دست به کارهای جذاب تری می زند.»


جین گودال خاطرنشان کرد که ترامپ تا به امروز اقدام به پرتاب سنگ و کشیدن شاخه نکرده است؛ اما هیچ چیز غیرممکن نیست! ترامپ به جای چنین نمایش هایی، با زبان خود و از طریق حمله به شخصیت افراد و ناسزاهای نژادپرستانه و جنسی سعی در جلب توجه دارد.

قرار است ترامپ در 26 سپتامبر در یک مناظره انتخاباتی با هیلاری کلینتون کمپانی کند.


گودال می گوید ترامپ با به زبان آوردن این جمله که «می دانم با هیلاری چه کار کنم» نشان می دهد که از برنده شدن در این مناظره بسیار لذت می برد و و تلاش می کند قبل از آغاز رقابت، دشمنان احتمالی خود را دور کند.


گذشته از این که راهبردهای ترامپ بسیار بچه گانه است و شبیه آن تاکنون دیده نشده است مجلۀ تایمز دربارۀ او می نویسد که ترامپ قادر نیست برای این مناظره تمرین کند چون مشکلات شدیدی در تمرکز کردن دارد و نمی تواند اطلاعات پیچیده را تحلیل کند از این رو در این مناظره چیزی جز تهدید کردن نخواهد داشت که می توان خصوصیاتی چون صحبت کردن با زبان کلاس ششم و تکرار بیش از اندازۀ کلمات و به زبان آوردن جملات بریده بریده و بی معنا را هم برای آن در نظر گرفت.


منبع: العالم


طرح جاه طلبانه ترامپ برای کاهش بی سابقه نرخ مالیات بر شرکت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات