طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللتلاش نمایندگان و سناتورهای آمریکایی برای توقف فروش سلاح به عربستان

تلاش نمایندگان و سناتورهای آمریکایی برای توقف فروش سلاح به عربستان

درخواست نمایندگان پارلمان اروپا برای توقف فروش سلاح به عربستان

اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا طرح هایی را برای توقف فروش سلاح به عربستان، ارائه کردند.

توقف فروش سلاح به عربستان, تد لیو, فروش سلاح به عربستان, تلاش نمایندگان سناتورهای آمریکایی توقف فروش سلاح عربستان

توقف فروش سلاح به عربستان, تد لیو, فروش سلاح به عربستان, مجلس سنای آمریکا, بین الملل, میک مولوینی, مقامات آمریکایی, مجلس نمایندگان

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از واشینگتن پست، بعد از اینکه حملات هوایی مکرر عربستان به کشته شدن بسیاری از شهروندان یمنی منجر شد اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا در تلاشند تا طرح هایی را برای پیشگیری از فروش اسلحه به ارزش 1.15 میلیارد دلار به عربستان،تصویب کنند.


«تد لیو» و «میک مولوینی» نماینده های حزب دموکرات سه شنبه یک طرح دو حزبی را به منظور توقف عرضه اسلحه به عربستان مطرح کردند که در روز چهارشنبه به رأی گیری گذاشته می شود.


فعالیت های ائتلاف سعودی در یمن و چگونگی استفاده از سلاح های آمریکایی در دست عربستان موجب نگرانی هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه شده است.


لیو در بیانیه ای اعلام کرد:« شواهد نشان می دهد یمنی های بی گناه در حملات عربستان کشته می شوند. وقتی بیمارستان ها و مدارس هدف حملات نظامی قرار می گیرند، مسئله فقط به امنیت ملی ما مربوط نمی شود بلکه به جایگاه اخلاقی ما در دنیا مربوط است. آمریکا نباید به پایداری این جنایات کمک کند و باید به سرعت فروش تسلیحات به عربستان را متوقف کند.»


البته از آنجاییکه کاخ سفید قرارداد فروش اسلحه به عربستان را اوایل ماه گذشته تأیید کرد، احتمالاً در کنگره حمایت کافی برای توقف آن جلب نمی شود. بخشی از تانک هایی که عربستان تحویل می گیرد جایگزین دستگاه های آسیب دیده در یمن می شوند.


سه هفته بعد از اعلام فروش سلاح به عربستان، 64 عضو کنگره در نامه ای به «باراک اوباما،» رئیس جمهور آمریکا خواستار توقف عرضه سلاح به سعودی ها شدند.


بنابر نقل از ها، دولت اوباما از سال 2009 که شروع به کار کرده طی 40 قرارداد به ارزش 100 میلیارد دلار سلاح و تجهیزات نظامی را به عربستان سعودی عرضه کرده است.


قانونگذاران آمریکایی به دنبال منع واشینگتن از فروش سلاح به عربستان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات