طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعی120 تن میگو از بندر چابهار به کشور امارات متحده عربی صادر شد

120 تن میگو از بندر چابهار به کشور امارات متحده عربی صادر شد

نخستین محموله 40 تنی میگو اَز چابهار بِه روسیه صادر شُد

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت:نخستین محموله میگو به میزان 120 تن میگو برداشت شده از سایت پرورش میگو گواتر شهرستان چابهار با پنج کانتینر توسط کمپانی دریای نیلگون به کشور امارات متحده عربی صادر شد.

میگو, زاهدان, صادرات, تن میگو بندر چابهار کشور امارات متحده عربی صادر

میگو, زاهدان, صادرات, امارات متحده عربی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان.؛ هدایت الله میرمرادزهی گفت: صادرات آبزیان به ویژه میگو در راستای عمل به شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل انجام شده است زیرا محصولات ارز آور برای تولید کننده صرفه اقتصادی بالایی دارد.


وی افزود: خوشبختانه امسال هیچگونه بیماری در سایت پرورش میگو مشاهده نشد و تاکنون تولید کنندگان با برداشت و فروش محصول سود خوبی عایدشان شده است.


وی گفت: امسال 220 هکتار از مزارع پرورش میگو در گواتر به زیر کشت رفته است که تاکنون حدود 500 تن میگو یعنی 90 درصد محصولات تولیدی برداشت شده است.


مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان از بخش خصوصی خواست در بخش پرورش و برداشت انواع آبزیان سرمایه گذاری کنند تا برداشت از ذخایر عظیم دریای عمان نسبت به کشورهای همجوار چند برابر شود.


میرمرادزهی بیان کرد: هزار و 850 هکتار زمین مستعد کشت میگو در منطقه گواتر چابهاربه بهره برداری رسیده که امسال 15 مزرعه با 220 هکتار به زیرکشت میگو رفته است.


وی افزود: در هر هکتار 3 تن میگو در یک دوره 120 روزه برداشت می شود و میزان اشتغال در هر هکتار یک نفر بصورت مستقیم و دو نفر غیر مستقیم است.


وی ادامه داد: تاکنون 20 سایت مستعد پرورش میگو با مساحت حدود 42 هزار هکتار در محدوده آب های ساحلی شهرستانهای چابهار و کنارک شناسایی شده است.


شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستانهای نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.


چابهار تنها بندراقیانوسی کشور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات