طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تنها راه کاهش جرم پناه بردن به دین است

تنها راه کاهش جرم پناه بردن به دین است

بازداشت چهار فرد متخلف به جرم از بین بردن رستنی ها

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: بهترین و موثرترین راهکار برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی این است که تعالیم دینی را در جامعه نهادینه کرده و التزام عملی به آموزه های دینی داشته باشیم.

کرمان, کرمان, مراجع قضائی, تنها جرم پناه بردن دین

کرمان, کرمان, مراجع قضائی, آسیب اجتماعی, جرم
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، بنا به اعلام روابط عمومی دادگستری کرمان، یدالله موحد روز پنجششنبه در گردهمایی هیات های مذهبی کرمان در محل تکیه میدان قلعه افزود: در معاونت فرهنگی قوه قضائیه تفاهم نامه ای امضا شده تا از نیروهای انسانی توانمند برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی استفاده شود تا در آینده نزدیک شاهد جامعه ای عاری از جرم و یا دارای کمترین میزان آسیب اجتماعی باشیم.

موحد با اشاره به اینکه در هرسال 630 هزار پرونده وارد مراجع قضایی در استان کرمان می شود، گفت: اگر آحاد جامعه برای کاهش این آمار اقدام نکنند قوه قضائیه به تنهایی نمی تواند از این آمار بکاهد.

وی گفت: این حجم پرونده ها دعاوی و جرایم با شان و منزلت نظام اسلامی سنخیت و تناسبی ندارد.

موحد بر سالم سازی جامعه اسلامی، جلوگیری از آسیب ها و بزهکاری های اجتماعی تاکید کرد و ادامه داد: برخوردهای قضایی و انتظامی به تنهایی جوابگوی اصلاح جامعه نیست.

وی عنوان کرد: اقدام عاقلانه و خردمندانه آن است که از بروز جرم و آسیب اجتماعی جلوگیری کنیم.

موحد اظهار کرد: بهترین و موثرترین راهکار برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی این است که تعالیم دینی را در جامعه نهادینه کرده و التزام عملی به آموزه های دینی داشته باشیم.

موحد ادامه داد: در ماه محرم به ویژه دهه اول آن که مراسم سوگواری سالار و سرور شهیدان برگزار می شود، حال و هوای معنوی در سطح کشور ایجاد می شود.

وی بیان کرد: محرم فرصت ارزشمندی برای عرض ارادت به ساحت ائمه اطهار (ص) و تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) است.

وی تصریح کرد: آنچه در خطبه ها و کلام سید الشهدا (ع) آمده، احیای سنت رسول الله (ص) و احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

وی ادامه داد: جامعه امروز ما دچار یکسری آسیب های اجتماعی و مشکلاتی در حوزه جرم و افزایش نرخ جرم شده و امر به معروف و نهی از منکر از نیازهای اصلی کشور است.

موحد خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های اصلی مدیران کشور موضوع آسیب های اجتماعی، جرم، فقر، اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و نظایر آنها است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: همه مسئولیت داریم در برابر جرائم و آسیب های اجتماعی سکوت نکرده و از همه ظرفیت های کشور به ویژه ظرفیت های معنوی استفاده و با بزهکاری های اجتماعی مقابله کنیم.

وی افزود: باید تلاش کنیم که اهداف مقدس نهضت عاشورا را محقق کنیم.

موحد با تاکید بر اینکه هر چه از دین فاصله بگیریم بزهکاری درجامعه افزایش می یابد، گفت: باید رهنمودها و تعالیم عالیه دینی به ویژه سنت پیامبر اکرم (ص) را نصب العین قرار داده و آنها را عملی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: جرم و بزهکاری همزاد جامعه بشری است اما به معنای آن نیست که نباید با آن مبارزه کرده و از بروز آن جلوگیری کنیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان به فعالیت شبکه های مجازی اشاره و بیان کرد: باید در تمامی ایام به ویژه ایام سوگواری امام حسین (ع) به جلوگیری از آسیب های فضاهای مجازی توجه لازم را داشت تا سالم سازی جامعه محقق شود

اَز بین بردن تمام چین وَ چروک صورت تنها با این ماده!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات