طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار گوناگونتهران گرم می شود

تهران گرم می شود

رکورد گرما در تهران شکسته شد

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی آخرین پیش بینی ها از حالت جوی کشور طی سه روز آینده را تشریح کرد.


تهران, هواشناسی

خبرگزاری ایسنا: مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی آخرین پیش بینی ها از حالت جوی کشور طی سه روز آینده را تشریح کرد.

احد وظیفه در گفت وگویی در این باره گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی سه روز آینده در ساعت پس از ظهر در برخی از مناطق شرق، جنوب شرق و شمال کشور و همچنین شرق استان هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان شاهد افزایش باد، بارش پراکنده و گاهی رعد و برق خواهیم بود.

وی با بیان اینکه این حالت امروز در استان خراسان جنوبی خواهد داشت، ادامه داد: از  امروز با نفوذ زبانه کم فشار، دمای هوا در نوار شمالی کشور افزایش می یابد که این افزایش دما در سواحل دریای خزر بین ۴ تا ۷ درجه خواهد بود و در برخی از نقاط سواحل غربی خزر و استان اردبیل با وزش باد گرم جنوبی پیش بینی شده است.

وظیفه با بیان اینکه این حالت تا روز چهارشنبه ماندگار خواهد بود، گفت: از روز پنج شنبه با گذر موجی از شهرهای شمالی سه استان آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل، در این نقاط بارش پراکنده باران پیش بینی می شود و به تدریج از دمای هوا در این نقاط کاسته خواهد شد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: امروز بخش های غربی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

وی همچنین درباره  حالت هوای تهران در روز چهارشنبه نیز اظهار کرد: آسمان تهران در روز چهارشنبه صاف و گاهی همراه با وزش باد پیش بینی شده است، بیشینه و کمینه دمای هوا در این روز نیز به ترتیب با یک درجه افزایش دما به ۳۴ و ۲۱ درجه بالای صفر خواهد رسید.

وظیفه درباره گرم ترین و خنک رین شهرهای کشور در روز چهارشنبه نیز گفت: پیش بینی های هواشناسی حاکی از این است که در روز چهارشنبه اهواز با ۴۱ درجه سانتی گراد، گرم ترین شهر کشور خواهد بود. همچنین کرمانشاه با حداقل دمای ۹ درجه بالای صفر، خنک ترین شهر کشور است. 

افتتاح مترو تهران-گرمسار زمینه ساز رشدآموزش عالی گرمسار
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات