طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
توجه به اصل شایسته سالاری وتواتمندی درانتخاب مدیران

توجه به اصل شایسته سالاری وتواتمندی درانتخاب مدیران

توجه به تولید محصولات دانش بنیان از محورهای اصلی توسعه اقتصاد مقاومتی است

استاندارآذربایجان غربی گفت: ما در انتخاب مدیران استان به هیچ وجه میان قومیت ها تبعیض قائل نبوده ایم و تمام تلاشمان این بوده که اصل شایسته سالاری و توانمندی در انتخاب ها لحاظ شود.

آذربایجان غربی, انتخاب, بوکان, توجه اصل شایسته سالاری وتواتمندی درانتخاب مدیران

آذربایجان غربی, انتخاب, بوکان
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، سعادت استاندارآذربایجان غربی در نشست با منتخبین شهرستان بوکان بااشاره به اهانت و توهین عده ای به مسئولان دولتی گفت: متاسفانه یک مشی و جریانی در کشور هست که نوعا اهانت و توهین به مسئولان اجرایی کشور را در پیش گرفته است و این موضوع برای آنها تبدیل به یک پروژه شده و احتمالا با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال آتی، شدیدتر هم بشود.

سعادت ادامه داد: این جریان نوعا همان جریانی است که وقتی آقای دکتر روحانی رییس محترم جمهوری اسلامی در سال 92 از سازمان ملل برگشتند در فرودگاه تهران مورد توهین و حتی پرتاب کفش قرار گرفتند در حالیکه آن موقع هنوز ابتدای کار دولت بود.

وی تاکید کرد: عملکرد دولت یازدهم کاملا شفاف، قابل دفاع و قابل افتخار است، اما متاسفانه ای عده ای دوست ندارند که شرایط در کشور به نفع مردم تغییر کند، این افراد خودشان را نماینده مردم می نامند و از طرف مردم مسائلی را مطرح می کنند؛ این ها همانهایی هستند که از رفع تحریم ها متضرر شده و دستشان از رانت های متفاوت کوتاه شده است.

استاندار آذربایجان غربی افزود: ما اگر کارمان را درست انجام دهیم مطئمن باشید که این تخریب ها به جایی نخواهند نرسید.

سعادت در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل و مشکلات شورای اسلامی شهر و شهرداری بوکان اشاره کرد و گفت: حمایت از شوراها و تقویت آنها را وظیفه خود می دانیم و به انتخاب شهرداران از سوی شوراهای اسلامی شهرها همواره احترام گذاشته ایم و انتخاب آنها را برگشت نداده ایم.

وی افزود: شوراهای اسلامی شهرها نیز باید در خودشان ظرفیت و پذیرش برای تقویت و توانمندی ایجاد کنند و با وحدت، همدلی و تعامل مسائل و مشکلات مردم و شهروندان را رفع کنند.

استاندارآذربایجان غربی ادامه داد: اعضای شوراهای اسلامی شهرها باید به دور از هرگونه ذهنیتی، صرفا برای مردم کار و خدمتگزاری به آنها کار کنند و همچنین تحمل مخالف را هم داشته باشند چرا که تحمل مخالف، یکی از اصول اولیه و در حقیقت الفبای توسعه است، و این موضوعی است که دولت یازدهم نیز به آن معتقد است.

سعادت همچنین در این نشست از خیرین عرصه سلامت در بوکان به جهت خدمات و زحمات شایسته شان در این شهرستان و اجرای طرح های عمرانی متفاوت مربوط به بخش بهداشت و سلامت قدردانی نمود..

وی تفرقه افکنی و دامن زدن به اختلافات قومی را از توطئه های دشمنان نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: دشمنان همواره سعی داشته اند که میان مردم، اقوام و حاکمیت فاصله بیندازند ولی خوشبختانه تمامی این توطئه ها با هوشیاری و وحدت وهمدلی میان مردم خنثی و با شکست مواجه شده است.

استاندارآذربایجان غربی ادامه داد: برای مثال در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دشمنان در تلاش بودند که با تحریک قومیت ها و تفرقه افکنی، فضا را متشنج کنند اما مردم استان خودشان با هوشیاری به کشمکش های قومی توجهی نکردند و با حضور پرشور در صحنه انتخابات، نمایندگان خود را انتخاب و به مجلس شورای اسلامی فرستادند.

سعادت تاکید کرد : ما امروز باید نگاهمان نگاه فراقومیتی باشد و با عبور از این مسائل، به حقوق شهروندی برسیم و آن را در جامعه ساری و جاری نماییم.

وی با بیان اینکه ما آرامش، همدلی و آسایش و رفاه را برای مردم استان خواستاریم، افزود: دشمنان هیچگاه وجود وحدت، همدلی و اتحاد میان مردم و اقوام و ادیان در استان را تحمل نمی کنند و همواره بر طبل تفرقه و اختلافات قومی می کوبند لذا لازم است در برابر این توطئه ها همواره هوشیار باشیم.

استاندارآذربایجان غربی بر ضرورت جذب سرمایه گذاری در استان هم تاکید و خاطرنشان کرد: باید با تامین امنیت سرمایه گذاری در استان، بستر را برای ورود و فعالیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم کنیم و با توسعه سرمایه گذاری به رونق اقتصادی برسیم و برای جوانان نیز اشتغالزایی کنیم.

سعادت افزود: سرمایه گذار باید به این باور برسد که در صورت سرمایه گذاری در استان سرمایه اش دستخوش حوادث نخواهد شد و احساس امنیت در سرمایه گذاری را بصورت عینی لمس کند.

وی همچنین به سقوط اخلاق در دولت قبل اشاره کرد و گفت: متاسفانه در دولت قبل، اخلاقیات به شدت سقوط کرد و مرزهای اخلاقی از هم پاشید و امروز دولت یازدهم بدنبال بازسازی این فضاست و در تلاش دارد که با ارتقا و بهبود فضای اجتماعی، اخلاقی و اقتصادی، عرصه را برای حضور و مشارکت مردم و جوانان در مدیریت امور کشور فراهم کند.

تبعیض جنسیتی، مانع شایسته سالاری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات