طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
توزیع لوازم التحریر بین کودکان کار اصفهان

توزیع لوازم التحریر بین کودکان کار اصفهان

توزیع لوازم التحریر بین 30 هزار دانش آموز

مسئول موسسه مردم نهاد طلوع مهر و دوستی گفت: همزمان با عید غدیرخم و باحضور حامیان کودکان کار اصفهان، بسته های لوازم التحریربین کودکان کار مشغول به تحصیل در محله های اصفهان توزیع شد.

در اصفهان, لوازم التحریر, کودکان کار, توزیع لوازم التحریر بین کودکان اصفهان

در اصفهان, لوازم التحریر, کودکان کار, توزیع
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،نوید مسائلی با اشاره به توزیع لوازم التحریر بین کودکان کار اصفهان به مناسبت فرارسیدن سال تحصیلی جدید اظهار کرد: همزمان با روز عید غدیرخم و با همکاری جوانان علاقمند به فعالیت های بشر دوستانه، بسته های لوازم التحریر در بین کودکان کار مشغول به تحصیل در محله های شمس آباد، زینبیه، حصه، ملک شهر و دولت آباد توزیع شد.

وی هدف از اجرای این طرح را ایجاد شور و نشاط در بین کودکان کار مشغول به تحصیل در نقاط محروم و ایجاد انگیزه برای پیشگیری از ترک تحصیل آن ها عنوان کرد.

مسئول موسسه مردم نهاد طلوع مهر و دوستی با اشاره به اینکه متاسفانه اغلب خیریه ها در اعیاد مبارکی همچون عید غدیرخم به توزیع ارزاق در نقاط محروم می پردازند، تأکید کرد: امیدواریم با اجرای این طرح، بتوانیم در راستای تقویت بنیه تحصیلی کودکان نقاط محروم و ورود به این حوزه بیش از پیش تلاش کنیم.

مسائلی خاطرنشان کرد: کار برای بزرگسال یک ضرورت است، اما برای کودکان که هنوز به حد کافی رشد نکرده اند زمینه عقب ماندگی در ابعاد متعدد رشد تلقی می شود.

وی با اشاره به اینکه کودکان کار مجبور هستند خرج زندگی خانواده خود را بدهند، گفت: کودک کار مجبور است جور از کار افتادگی و پیری پدر، بیماری سرپرست خانواده، اعتیاد و زندانی بودن پدر را بکشد و یا زندگی مادر مریض و معتاد خود را تأمین کنند، مادری که معلوم نیست آن ها را به جهان آورده یا به قیمتی ناچیز خریده است.

این عضو شورای هماهنگی سمن های جوانان استان اصفهان ادامه داد: بر اساس ماده 32 پیمان جهانی حقوق کودک، کودکان باید در برابر هر کاری که رشد و سلامت آن ها را تهدید می کند حمایت شوند و دولت ها باید سن و شرایط کار کودکان را مشخص کنند.

مسائلی تصریح کرد: بحث مربوط به کودکان کار در ایران در سال 1377 شروع شد و مورد توجه مسئولان، مددکاران، روان شناسان و ... قرار گرفت.

وی گفت: برخورد با کودکان کار به این ترتیب است که اگر کودک کار به هر دلیلی در کوچه و خیابان رها و سرگردان باشد، توسط ماموران شهرداری بازداشت شده و سبعد تحویل مراکز سازمان بهزیستی می شود.

مسئول موسسه مردم نهاد طلوع مهر و دوستی افزود: بعد از انجام خدمات مددکاری و روان شناختی اقدامات لازم در مورد کودکان کار به عمل می آید و آن ها به خانواده ها ارجاع داده می شوند و در صورت لزوم، اقدامات لازم، جهت نگهداری آنها در مراکز شبانه روزی وابسته به عمل می آید.

مسائلی تأکید کرد: با این حالت و بدون ورود و حمایت سازمان های مردم نهاد، حالت کودکان کار اصفهان به لحاظ تعداد رو به گسترش خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: علاقه مندان برای همکاری و حمایت از کودکان کار اصفهان می توانند ضمن حضور در دفتر موسسه و آشنایی با خدمات این مرکز، آمادگی خود را جهت همکاری اعلام کنند.

توزیع 500 بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان محروم در روستاهای بردسکن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات