طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تولد 1 هزار و 156 کودک به شیوه طبیعی

تولد 1 هزار و 156 کودک به شیوه طبیعی

درمان طبیعی افسردگی در خانم ها / کودکان بیش فعال را اینگونه معالجه کنید

در چهار ماه نخست امسال، یک هزار و 156 کودک در بیمارستان مادر و کودک شوشتری، به شیوه زایمان طبیعی متولد شدند.

شیراز, کودک, تولد, تولد  کودک شیوه طبیعی

شیراز, کودک, تولد, فارس, طبیعی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ سهیلا رفیعی مدیر خدمات پرستاری و مامایی بیمارستان مادر و کودک شوشتری گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست های افزایش جمعیت و باروری، یکی از طرح های بسیار خوب در کشور، طرح تحول نظام سلامت است.
وی افزود: بیمارستان مادر و کودک شوشتری، برای ارتقای سلامت مادران به بسیاری از اهداف وزارت بهداشت و درمان، دست یافته است.
سهیلا رفیعی بیشترین نیاز مادر در هنگام بارداری و زایمان را، اعتماد داشتن به تیم بهداشتی و درمانی، دانست و ادامه داد: مادران باردار با برقراری ارتباط موثر با ماماهای خود در کلاس های آموزشی، این ترس ناشناخته را از وجود خود دور و به تیم بهداشتی درمانی اعتماد می کنند.
مدیر خدمات پرستاری و مامایی بیمارستان مادر و کودک شوشتری، کمپانی در تورهای زایمان و مشاهده فضای بلوک زایمان را، اقدام موثر در حمایت روحی و روانی مادر، عنوان کرد و گفت: این اقدام باعث می شود، مادر باردار در روز زایمان، به محیطی آشنا قدم بگذارد.
رفیعی افزود: برگزاری کلاس های آمادگی مادران در تمام ایام هفته در نوبت صبح و در برخی از روزها در نوبت عصر، با استقبال مادران همراه بوده است.
او فضای خاص بلوک زایمان و امکان حضور همسر و همراه آموزش دیده در هنگام زایمان را، باعث افزایش رضایتمندی مادران بیان کرد.
مدیر خدمات پرستاری و مامایی بیمارستان مادر و کودک شوشتری ادامه داد: تلاش های بسیاری با ایجاد حساسیت و برگزاری کمیته پنج نفره استانی بررسی اندیکاسیون سزارین، برای کاهش شاخص سزارین صورت گرفته که در تمام موارد، پذیرای مادران سزارین قبلی برای جلوگیری از سرگردانی آنها شده است.

تولد یک کودک مبتلا به ایدز؛ مسئولان بیمارستان در مظان اتهام
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات