طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تولید 60هزار قطعه مرغ سبز

تولید 60هزار قطعه مرغ سبز

مرغ سبز بهانه ای برای گران فروشی است / تولید مرغ ارگانیک نداریم

در سه ماه گذشته امسال ۶۰ هزار قطعه مرغ سبز در خراسان شمالی پرورش و تولید شده است.

تولید مرغ سبز, بجنورد, دامپزشکی, تولید قطعه مرغ سبز

تولید مرغ سبز, بجنورد, دامپزشکی, علی اکبر دلیر صحرایی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان گفت : هم اکنون ۱۰ واحد مرغداری با ظرفیت ۴۰۰ هزار قطعه مرغ بدون آنتی بیوتیک در شهرستان شیروان آمادگی عرضه این نوع مرغ را دارد تا در صورتی که مردم استان خواستار مرغ بدون آنتی بیوتیک شدند، این محصول را تولید کنند.

علی اکبردلیرصحرایی افزود: در حال حاضر فقط یک واحد مرغداری در شهرستان شیروان با ظرفیت ۳۰ هزار مرغ بدون آنتی بیوتیک، این نوع مرغ را عرضه می کند.

وی گفت : مرغدارهای استان با بهترین شیوه مرغ را پرورش و از تولید آن استقبال می کنند، اما با این وجود به هنگام فروش از این محصول استقبال خوبی نمی شود.

دلیر صحرایی افزود : متأسفانه استقبال مردم خراسان شمالی از مصرف مرغ سبز نسبت به دیگر مرغ ها کم است به همین علت توزیع کنندگان مرغ کمتر به طرف پرورش این محصول می روند.

وی با اشاره به اینکه تولید مرغ سبز برای مرغدارها بسیار پر هزینه است، اما مرغدارها حاضر هستند این محصول را برابر با قیمت دیگر مرغ ها عرضه کنند اظهار داشت : مرغ سبز یا بدون مصرف آنتی بیوتیک، به مرغی گفته می شود که در دوره پرورش از هیچ گونه داروی آنتی بیوتیکی استفاده نکرده باشد.

دلیر صحرایی بر فرهنگ سازی و ترویج مصرف مرغ سبز تأکید کرد و افزود: تمام دستگاه ها و سازمان های مربوط فرهنگ سازی استفاده از مرغ سبز یا بدون آنتی بیوتیک و نحوه مصرف آن را اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/آ

شروع تولید مرغ سبز دَر یزد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات