طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریثبت قرارداد اکران «کربلا جغرافیای یک تاریخ» برای محرم

ثبت قرارداد اکران «کربلا جغرافیای یک تاریخ» برای محرم

ثبت قرارداد سه فیلم جدید برای اکران

مستند داستانی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» در ماه محرم اکران عمومی می شود.

اکران عمومی, کربلا جغرافیای یک تاریخ, ماه محرم, ثبت قرارداد اکران کربلا جغرافیای تاریخ محرم

اکران عمومی, کربلا جغرافیای یک تاریخ, ماه محرم

به نقل از حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی این فیلم، قرارداد اکران عمومی مستند داستانی کربلا جغرافیای یک تاریخ، همزمان با شروع ایام محرم برای اکران در هفته اول مهرماه سال جاری به ثبت رسید.

نویسندگی و کارگردانی این مستند داستانی را داریوش یاری برعهده دارد که حدود پنج سال را به تحقیق و پژوهش و نگارش فیلمنامه و طراحی استوری بورد اختصاص داده و مرحله فیلمبرداری این فیلم چهل روز در ایران و عراق به طول انجامیده و برای تدوین و اجرای جلوه های ویژه آن هم حدود یک سال زمان صرف شده است.

«کربلا جغرافیای یک تاریخ» در فاز نخست مروری مستند گونه بر حرکت حماسی امام حسین (ع) از ابتدا تا بعد از شهادت در روز عاشورا دارد و در فاز بعدی چگونگی عزاداری در فرهنگ های متفاوت در دنیا را در ماه محرم بررسی می کند و بیان می دارد که شخصیت حسین بن علی (ع) و یارانش چگونه توسط آیین ها و فرهنگ های متفاوت در دنیا اسلام به اسطوره تبدیل شد.

این فیلم موفق شده جایزه بزرگ کنگره بین المللی دنیا اسلام در کربلا را از آن خود کند و در جشنواره های سینما حقیقت، رشد و فجر در سال گذشته نیز مورد تقدیر قرار گرفته است.همچنین موفق به دریافت جایزه بهترین تحقیق و پژوهش از اولین جشنواره چهلچراغ شده است.

کربلا جغرافیای یک تاریخ محصول سازمان سینمایی سوره بوده که موسیقی آن را مجید انتظامی ساخته و تهیه کننده گی آن را بهروز مفید برعهده داشته است.

داریوش یاری کارگردان سینمای ایران اولین فیلم سینمایی خود با نام «دخیل» را در سال 81 ساخت که توانست برای این فیلم جایزه طلایی قاهره و جایزه بزرگ «روحی پر از ایمان» از جشنواره بین المذاهب ایتالیا و همچنین جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کودک اصفهان را از آن خود کند و بعد از آن چند مستند ، سریال و تله فیلم داستانی را کارگردانی کرده است.

اکران «امکان مینا» از چهارشنبه / ثبت قرارداد فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد»
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات