طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللجاستین ترودو خواستار تلاش برای حل مشکل آوارگان شد

جاستین ترودو خواستار تلاش برای حل مشکل آوارگان شد

تلاش ایران بَرای حل مشکلات مرتبط با ثبت جهانی مثنوی با افغانستان

نخست وزیر کانادا در اظهاراتی گفت باید برای حل بحران آوارگان در دنیا تلاش کرد.

نخست وزیر, پناهجو, حل مشکی آورگان, جاستین ترودو خواستار تلاش حل مشکل آوارگان

نخست وزیر, پناهجو, حل مشکی آورگان, بین الملل, جاستین ترودو, کانادا, سوری, پناهجویان

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، جاستین ترودو در گفتگوی اختصاصی با برنامه کریستین امانپور، مجری این شبکه، گفت باید برای حل مشکل آوارگان در دنیا تلاش کرد.


وی درباره مسئله پناهجویان سوری:« مردم کانادا درک می کنند آوارگانی که برای حفظ جانشان از کشورشان و برای تشکیل زندگی بهتر برای خودشان و فرزندانشان فرار می کنند، درواقع عامل تشکیل دهنده کانادا و آمریکای شمالی بوده است. برای نمونه، مسلمانان شرق آفریقا در دهه هزار و نهصد و هفتاد و ویتنامی ها در اوایل دهه هزار و نهصد و هشتاد به کانادا مهاجرت کردند.


نخست وزیر کانادا افزود: افرادی که به کانادا مهاجرت کرده اند در موفقیت کانادا نقش بسیار زیادی داشته اند. این مسئله، عامل قدرت برای کانادا است. همه مردم کانادا بغیر از بومیان اصیل این کشور، از نقاط دیگر به اینجا آمده اند. هرچه این افراد موفق بیشتر باشند، جامعه موفقتری هم تشکیل می شود. کانادایی ها هم به این مسئله واقف هستند. مردم کانادا به خوبی می دانند که باید بتوانند در کنار هم زندگی کنند. لازم است به آوارگان کمک شود تا در بلندمدت زندگی بهتری برای خودشان بوجود بیاورند. ارزش های مشترک سبب تشکیل جامعه ای قویتر می شود. واقعیت این است که دنیای امروزی بیش از هر زمان دیگری، به هم مرتبط است. هرگز در گذشته شاهد این میزان ارتباط جهانیان با هم نبوده ایم.»


ترودو در ادامه درباره چالش های اقتصاد جهانی افزود:« باید به فکر رشد مستمر اقتصادی بود. باید به نگرانی های جدی در این زمینه توجه کرد. باید از طبقاتی از جامعه حمایت کرد که در سطوح پایین تری از جامعه قرار داردند و درآمد کمتری دارند. الآن زمان آن است که برای آینده خودمان سرمایه گذاری کنیم. باید به محیط زیست توجه بیشتری داشته باشیم. درواقع، باید با مسئولیت پذیری بیشتری درباره محیط زیست رفتار کنیم.»



تلاش همه نهادهای مسئول برای حل مشکل تولید
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات