طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللجبهه النصره دشمن همگان است | جان کری

جبهه النصره دشمن همگان است | جان کری

مناقشه سوریه بسیار پیچیده است/ حمله به داعش و جبهه النصره ادامه دارد | جان کری

وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد جبهه النصره شاخه القاعده است و دشمن همگی ماست.

بین الملل, جان کری, حلب, جان کری جبهه النصره دشمن همگان

بین الملل, جان کری, حلب, جبهه النصره, القاعده, فاجعه انسانی

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در جلسه شورای امنیت در واکنش به اظهارات سرگئی لاوروف، همتای روس خود درباره لزوم برگزاری مذاکرات میان سوری ها بدون پیش شرط گفت: طرف هایی هستند که نمی خواهند آتش بس در سوریه با موفقیت همراه باشد. هیچ گونه پیش شرطی درباره توافق آتش بس در سوریه وجود ندارد.

وی گفت: همگان به این مسئله اذعان دارند که در سوریه شاهد یک فاجعه انسانی هستیم و باید تمامی تلاش ها را برای پایان دادن به این فاجعه به کار گرفت. ائتلاف آمریکا در بمباران کردن مقرهای ارتش سوریه در دیر الزور اشتباه کرد و ما به اشتباهمان اذعان کردیم. پنتاگون اکنون در حال تحقیقات در این باره است.

کری تأکید کرد: حمله به کاروان امدادرسانی در حلب شک و تردید های جدی را درباره میزان پایبندی روسیه و دولت سوریه به توافق نامه ژنو به وجود می آورد.

وی گفت: جبهه النصره شاخه القاعده است و دشمن همگی ماست. ما باید به ارسال کمک ها به سوریه برای یک هفته دیگر ادامه دهیم.

کری مدعی شد: تنها دو کشور در حریم هوایی منطقه ای که در حلب مورد هدف قرار گرفت، جنگنده دارند. منظور من روسیه و سوریه است. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که کاروان امدادرسانی در معرض بمباران قرار نگرفته بلکه در معرض انفجار قرار گرفت. مطمئناً روسیه هدفش از این اظهارات شوخی بوده است.

هلاکت "محمد یوسف الصبیحی" از سرکردگان نظامی وابسته به جبهه النصره
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات