طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیجریان مباهله فقط یک داستان تاریخی نیست

جریان مباهله فقط یک داستان تاریخی نیست

داستان تکراری رهاشدگی بناهای تاریخی به «خانه مسعودی» تویسرکان رسید

امام جمعه مشهد مقدس گفت : دفاع مقدس یک مباهله بود و تمام اسلام مقابل تمام کفر قرار گرفت.

مشهد مقدس, نماز جمعه, علم الهدی, جریان مباهله فقط داستان تاریخی

مشهد مقدس, نماز جمعه, علم الهدی, جریان مباهله
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: هنگامی که یک انسان در درون فکر و خاطره اش یاد خدا تجلی می شود خداوند نیز در کنار اوست و حتی این تعبیر نیز از باب تسامح است زیرا خداوند می فرماید از رگ گردن نیز به انسان نزدیک تر است و البته به شرط اینکه به یاد خدا باشیم.


نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: گاهی یک کلمه «یاالله» هم انسان را زیر و رو می کند و هم کسانی که این کلمه را می شنوند دچار تغییر و تحول می کند.


وی افزود : اگر خداوند از دل و ذهن انسان خارج شد و غفلت کردیم از خدا غایب می شویم و اگر انسان غایب را صدا بزنند جواب نمی دهد.


آیت الله علم الهدی تصریح کرد: خداوند حضور دارد اما ، ما در محضر خداوند حضور نداریم چون در محضر خدا نیستیم صدا زدن خدا نتیجه ای برای ما ندارد، هزار بار «یاالله» می گوئیم و مشکل سر جای خود باقی است زیرا تو در محضر خدا نیستی و دور از خدا هستی این معنای ذکر خداوند است.


وی بیان کرد: در قرآن پنج جا از یاد خدا سخن به میان آمده است در سوره انسان می فرماید که نام خدا را صبح و شام به یاد بیاور، از خدا درون وجود انسان تصویری وجود ندارد که انسان بخواهد خود خدا را یاد کند و باید اسم خداوند را به یاد بیاورد و ذکر کند.


آیت الله علم الهدی اظهار داشت: هر تصویری که درون ذهن انسان نسبت به خدا شکل بگیرد آن خدا نیست بلکه مخلوق دیگری است زیرا خود خدا قابل عکس نیست و بشر از خدا تصویری ندارد.


نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: اواخر ماه ذی الحجه ایام پربرکتی از نظر تجلی خاطرات ولایت اهل بیت(ع) بوده و سزاوار است این روزهای خاص را در جهت بزرگداشت آن زنده نگه داریم.


آیت الله علم الهدی بیان کرد: تجلی گاه عظمت اهل بیت(ع) "جریان مباهله" است، در تمام اسناد ولایت حضرت علی(ع)، سندی ظاهرتر و بارزتر و روشن تر از آیه ولایت در سوره مائده نداریم که سند عظمت ولایت است.


وی خاطرنشان کرد: 25 ذی الحجه روز خانواده نامگذاری شده است و مقام معظم رهبری نیز در این حوزه مسائلی را فرموده اند، این روز قابل توجهی است و امیدواریم رسانه ها در این مورد مسئولیت خود را به خوبی ایفا و اجرا کنند.


نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه جریان مباهله فقط یک داستان تاریخی نیست، تصریح کرد: در جریان مباهله پیامبر اسلام(ص) با نصارای نجران، آنان عنوان کردند ما اجتماع می کنیم و به پیامبر اکرم(ص) نیز دستور داده شد که این ها اجتماع کنند و مسلمانان نیز حضور یابند و مباهله کنند، یعنی نسبت به یکدیگر نفرین صورت گیرد تا هر که بر حق نیست، بر وی عذاب نازل شود و چنین پیشنهادی از سوی پیامبر اسلام (ص) به نصارا ارائه شد.


وی با اشاره به اینکه ابتدا نصارا قبول کردند، گفت: این ها سبعد مباهله را برهم زدند و این مسئله از سوئی حقانیت اسلام را اثبات کرد و بر دشمن نیز این حقانیت ثابت شد.


نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: نکته دومی که در این مباهله مشخص شد، این بود که اهل بیت(ع) بر هویت امت اسلام تسلط داشتند.


آیت الله علم الهدی افزود: محوریت اهل بیت(ع) عامل هویت امت اسلامی به عنوان اسلام است و نکته سومی که در مباهله روشن شد، این بود که در مباهله، همه اسلام در برابر همه کفر قرار گرفت و آنچه تجلی یافت، صلابت و اقتدار اسلام بود و امروز روز مباهله اسلام است چراکه همه کفر در برابر همه اسلام قرار گرفته و تمام کفر بسیج شده تا اسلام را براندازی کند.


وی بیان کرد: اگر در جبهه گیری خود همه اسلام را برابر همه کفر قرار دهیم، صلابت و اقتدار ما بازدارنده کفر است منتهی این ما هستیم که باید همه اسلام را برابر همه کفر قرار دهیم و اگر در این تقابل همه اسلام را مقابل کفر قرار ندادیم و ارزش های دین را بخاطر برخی تسامحات صرف نظر کردیم و در مقابله با کفر صلابت کفر چشم ما را پُر کرد، موفق نمی شویم.


نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: اگر خط سیاست خارجی را براساس توسعه تعامل با کفر قرار دهیم، اولین شکست متعلق به ما است.


وی بیان کرد: اگر هر نوع قرارداد و برنامه ای را با هر شرایطی، از کفر بپذیریم مسلماً شکست می خوریم و نابود می شویم.


آیت الله علم الهدی گفت : ما امروز در منطقه در عرصه سیاست و قدرت استکبار را به هزیمت مجبور کردیم به خاطر این بود که اسلام را نشان دادیم و دفاع مقدس ما نیز یک مباهله بود و تمام اسلام مقابل تمام کفر قرار گرفت.


نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی اظهار داشت: در حال حاضر مقابل دشمن تمام اسلام آمده است، ما کفر را با این روحیه شکست می دهیم، با برجام و مذاکره جلوی جنگ را نگرفتیم و با مدافعان حرم جلوی جنگ را گرفتیم، اگر این مدافعان حرم نبودند امروز آمریکا و داعش وسط این کشور بودند.


آیت الله علم الهدی گفت: ما 27 سال است جلوی جنگ را گرفته ایم، آمریکا در اطراف ما حضور دارد و دلیل اینکه به ما نزدیک نمی شود، قهرمانی های هشت ساله دفاع مقدس و فداکاری های امروز مدافعان حرم است.


شکل گیری جریان خادمان علمی حضرت رضا(ع)
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات