طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیجزئیات تغییرات قیمت اقلام خوراکی

جزئیات تغییرات قیمت اقلام خوراکی

برنج یکساله ۴۱.۶ درصد گران شد / تغییرات قیمت ۱۱ گروه کالا

در هفته منتهی به 26 شهریور ماه قیمت برنج 0.4 درصد، میوه های تازه 2.3 درصد و چای 0.8 درصد افزایش و قیمت تخم مرغ 6 درصد، گوشت قرمز 3.3 درصد و قند و شکر 0.1 درصد کاهش داشته است.

قیمت شکر, قیمت, مواد غذایی, جزئیات تغییرات قیمت اقلام خوراکی

قیمت شکر, قیمت, مواد غذایی, گوشت قرمز, مرغ, شهریور

به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بانک مرکزی ،تغییرات قیمت خرده فروشی 11 گروه کالایی در هفته منتهی به 26 شهریور منتشر شد که بر این اساس، در هفته مورد بررسی، قیمت لبنیات، حبوب و سبزی های تازه بدون تغییر بود اما برنج 0.4 درصد، میوه های تازه 2.3 درصد، گوشت قرمز 0.2 درصد، چای 0.8 درصد و روغن نباتی 0.3 درصد افزایش داشته است.


همچنین بهای تخم مرغ 6 درصد، گوشت مرغ 3.3 درصد و قند و شکر 0.1 درصد کاهش یافته است.


*لبنیات و تخم مرغ


در هفته مورد نقل از، در گروه لبنیات قیمت همه اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل 6.0 درصد کاهش داشت و شانه ای 85000 الی 107000 ریال فروش می رفت.


* برنج و حبوب


در این هفته در گروه برنج قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی ثابت بود و بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب معادل 0.2 درصد و 1.9 درصد افزایش یافت. در گروه حبوب قیمت تمام اقلام این گروه بدون تغییر بود.


* میوه ها و سبزی های تازه


در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری نارنگی عرضه نمی شد. سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها مختلف بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.


میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای هلو معادل 0.3 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 1.1 درصد تا 11.9 درصد افزایش داشت. در گروه سبزی های تازه بهای سبزی های برگی ثابت بود. قیمت خیار معادل 2.7 درصد، کدو سبز 2.8 درصد، لوبیا سبز 1.2 درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.8 درصد تا 3.0 درصد کاهش یافت.


* گوشت قرمز و گوشت مرغ


در هفته مورد نقل از قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله هر یک معادل 0.2 درصد افزایش ولی بهای گوشت مرغ 3.3 درصد کاهش داشت.


* قند، شکر، چای و روغن نباتی


در این هفته قیمت قند معادل 0.1 درصد و شکر 0.2 درصد کاهش ولی بهای چای خارجی 0.8 درصد و انواع روغن نباتی 0.3 درصد افزایش یافت.


قیمت اقلام پرمصرف دَر بازار / بازار مواد غذایی، در آستانه ماه رمضان رونق گرفت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات