طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
جشنواره شیره پزی در مانیزان ملایر

جشنواره شیره پزی در مانیزان ملایر

راهیابی 2 گروه از ملایر به بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر گفت: هشتم مهرماه جشنواره شیره پزی در روستای مانیزان ملایر برگزار می شود.

همدان, جشنواره شیره پزی, مانیزان ملایر, جشنواره شیره پزی مانیزان ملایر

همدان, جشنواره شیره پزی, مانیزان ملایر
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ محمد بهاری از برگزاری مراسم شیره پزی در روستای هدف گردشگری مانیزان خبر داد و اظهار کرد: این مراسم روز هشتم مهرماه برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: این مراسم با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرمانداری و سایر دستگاه های مرتبط در ملایر برای هفتمین سال پیاپی برگزار می شود.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر خاطرنشان کرد: اجرای نمایش آیینی، موسیقی سنتی، برپایی غرفه های صنایع دستی، سوغات، پخت نان و آش محلی از برنامه های این مراسم است.

وی از انتخاب شیره برتر روستا در این روز خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اهالی روستای مانیزان در اوایل مهرماه به مدت 20 روز درگیر پخت شیره هستند، در روز مراسم شیره برتر نیز انتخاب خواهد شد.

بهاری به اجرای مراسم طناب کشی در این روز اشاره کرد و گفت: هر سال این مراسم با استقبال چشمگیری از اهالی روستا همراه است و از شهرهای دیگری نیز در این مراسم حضور می یابند.

وی از حضور مهمانانی خارج از استان همدان در مراسم روستای مانیزان خبر داد و گفت: گردشگران و تورهای گردشگری نیز از اقصی مناطق کشور برای دیدن این جشن سنتی حضور خواهند یافت.

وی اضافه کرد: جشنواره شیره‎پزی روستای مانیزان در سال 90 ثبت ملی شده که بر این اساس زمینه ای برای جذب گردشگر در این روستا شده است.


شهرستانی ها را هم دریابید / جشنواره ای پرهیاهو برای عروسک ها
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات