طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریجشنواره مقاومت هم «کیمیا» را کنار گذاشت

جشنواره مقاومت هم «کیمیا» را کنار گذاشت

رونمایی از فیلم جنجالی بریتانیا در جشنواره مقاومت

امروز در حالی نامزدهای پنج بخش جشنواره فیلم مقاومت اعلام شد که در بخش سریال های تلویزیونی، «کیمیا» غیبت معناداری در هر سه رشته این جشنواره دارد.

وب سایت آی سینما:  در حالی نامزدهای پنج بخش جشنواره فیلم مقاومت اعلام شد که در بخش سریال های تلویزیونی، «کیمیا» غیبت معناداری در هر سه رشته این جشنواره دارد. این مجموعه تلویزیونی به همراه یازده سریال دیگر در این جشنواره پذیرفته شده بود که همه نامزدی ها به پنج سریال محدود شده است و عملا سایر سریال ها از نامزدی در بخش های متفاوت مقاومت بی نصیب مانده اند. اما غیبت سریال صدقسمتی «کیمیا» به کارگردانی جواد افشار با وجود توجه مدیران تلویزیون به آن بیشتر از بقیه به چشم می آید.

سریال, جشنواره فیلم, سینمای ایران, جشنواره مقاومت کیمیا

سینمای ایران, سریال, جشنواره فیلم


روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت  نامزدهای خود در بخش سریال را در سه رشته بهترین فیلم نامه، بهترین کارگردانی و بهترین سریال اعلام کرده است که در میان آن ها چند نام ثابت از جمله «پروانه» به کارگردانی جلیل سامان، «در چشم باد» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی، «تعبیر وارونه یک رویا» به کارگردانی فریدون جیرانی، «حالت سفید» به کارگردانی حمید نعمت الله، «شوق پرواز» یدالله صمدی دیده می شود؛ البته «تعبیر وارونه یک رویا» در رشته بهترین سریال نامزد نشده و جای خود را به «معراجی ها» مسعود ده نمکی داده است.

پیش از این، دوازده مجموعه تلویزیونی به بخش سریال های این جشنواره راه یافته بودند که سریال هایی مثل «هوش سیاه 2»، «شور شیرین»، «دولت مخفی» و «سی و نه هفته» به طور کامل از نامزدی در بخش های متفاوت این جشنواره کنار گذاشته شده اند، اما غیبت تنها سریال صدقسمتی غیر کمدی، یعنی «کیمیا» که در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز ساخته شده است و در زمان نمایش توجه بسیاری از مدیران تلویزیون را به خود جذاب کرده بود، جای تامل دارد. سریالی که بسیاری آن را ضعیف می دانستند و تلویزیون در حمایت از آن بر پرمخاطب بودنش پافشاری می کرد و الآن تایید داوران جشنواره مقاومت را نیز به دست نیاورده است.

پیام سردار نقدی به جشنواره فیلم مقاومت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات