طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیسخنرانی روحانی نشانگر سربلندی ایران بود | جعفرزاده

سخنرانی روحانی نشانگر سربلندی ایران بود | جعفرزاده

دیدار خانواده زندانیان غربی در ایران با روحانی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را مقتدرانه و نشانگر عزت، افتخار و سربلندی ایران عنوان کرد.


سازمان ملل, روحانی, رییس جمهور

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را مقتدرانه و نشانگر عزت، افتخار و سربلندی ایران عنوان کرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی اظهار کرد: رییس جمهور کشورمان امروز با اقتدار در مجمع عمومی سازمان ملل برای نمایندگان کشورهای متفاوت سخنرانی کرد و نشان داد که برجام می تواند روشی مسالمت آمیز برای پایان دادن به سوءتفاهم ها باشد.


وی افزود: آقای روحانی به شکل مقتدرانه ای در جمع نمایندگان کشورهای متفاوت با منطق، مبانی حقوقی مستدلی را ارائه کرد که نشان از عزت، افتخار و سربلندی ایران دارد. این در حالی است که در دوره گذشته شاهد این بودیم که رییس دولت جمهوری اسلامی ایران برای صندلی های خالی سخنرانی می کرد که این برای ملت ایران خجالت آور بود.

وی با تاکید بر این که «برجام نشان داد می توان مشکلات را به روش منطقی و بدون مخاصمه حل کرد» گفت: در این شرایط نه سران کشورهای دیگر صندلی های خود را ترک می کنند و نه اینکه مکررا قطعنامه علیه کشورمان صادر می شود و کشور با بحران مواجه نخواهد شد.

این نماینده مجلس یادآور شد: البته در همین شرایط هم شاهدیم برجام که می تواند راهی برای پایان دادن به تخاصمات باشد توسط تعدادی از سناتورهای آمریکایی تحت فشار قرار می گیرد تا آن ها بتوانند این توافق را دچار مشکل کنند. این در حالی است که ایران به تعهدات خود در این زمینه عمل کرده اما اقدام سناتورهای آمریکایی باعث می شود بدعهدی بزرگی در تاریخ به نام آن ها ثبت شود.

وی با اشاره به بخشی از سخنرانی رییس جمهور در ارتباط با لزوم برخورد با تروریسم در منطقه گفت: تروریسم خوب و بد وجود ندارد و تروریسم به همه جهان ضربه وارد می کند و کسی نمی تواند بگوید که از این موضوع سودی می برد؛ چراکه خوی تروریسم خوی نابودی همگانی است و دامن همه را می گیرد لذا نمی توان بمباران ها را عادی دانست، چراکه این ها نوعی کمک به تروریسم است و باید آن را ریشه کن کرد.

وی برجام را الگوی حل بزرگترین مسائل بین المللی عنوان و خاطرنشان کرد: ایران نشان داد به دنبال بمب هسته ای نبوده و تنها در پی روش های صلح آمیز بوده است و ضمن این که یک پایگاه باثبات در منطقه است و امنیت منطقه را تضمین می کند. رشد اقتصادی در کشور ما هم نشان دهنده این است که می توانیم بدون اتکا به غرب و آمریکا پیشرفت کنیم. درواقع برجام ثابت کرد که ادعاها علیه ایران خلاف واقع بوده است.

«یک پارادایم ایرانی»؛ سفر روحانی به نیویورک
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات