طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیجلیقه های ضد گلوله بر تن محیط بانان

جلیقه های ضد گلوله بر تن محیط بانان

وزارت دفاع تامین تجهیزات مورد نیاز محیط بانان را برای پنج سال بر عهده گرفت

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: تمامی محیط بانان کشور به جلیقه های ضد گلوله تجهیز خواهند شد.


محیط بان

خبرگزاری تسنیم: فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: تمامی محیط بانان کشور به جلیقه های ضد گلوله تجهیز خواهند شد.

 حمیدرضا خیلدار درباره تامین تجهیزات محیط بانان سراسر کشور اظهار کرد: تامین تجهیزات فردی و عملیاتی محیط بانان یکی از اولویتهای یگان حفاظت محسوب می شود که به همین سبب مذاکراتی میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام گرفت و تامین آن به طور کامل مدنظر خواهد بود.

وی ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بودجه تجهیزات یگان حفاظت را بر اساس توافق انجام شده میان سازمان محیط زیست و وزارت دفاع در اختیار این وزارتخانه می گذارد و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در طول مدت پنج سال یگان حفاظت سازمان محیط زیست(محیط بانان) را تحت پوشش قرار می دهد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با بیان اینکه سقف مالی تجهیزات در نظر گرفته شده در حدود 150 میلیارد تومان است، گفت: با تحویل این تجهیزات تمامی نیازهای محیط بانان و محیط بانی ها مرتفع خواهد شد.

خیلدار تصریح کرد: جلیقه ضد گلوله، لباسهای فرم، تجهیزات فردی، خودروهای صحرایی، موتورسیکلتهای تندرو، کاستیهای سلاح گرم، فشنگ و تمامی ملزومات مورد نیاز محیط بانان برای دفاع از نقاط حفاظت شده تحویل داده خواهد شد.

وی تامین جلیقه ضد گلوله برای محیط بانان را از جمله اولیوتهای تامین تجهیزات  دانست و افزود: در ماههای اخیر تعدادی از محیط بانان کشورمان شهید و یا مجروح شدند که به همین سبب حفاظت از جان محیط بانان را مدنظر قرار دادیم و تمامی محیط بانان باید از جلیقه های ضد گلوله در ماموریتها استفاده کنند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست تاکید کرد: تمامی ملزومات دفاعی  محیط بانان برای حفاظت از محیط زیست تامین خواهد شد و آنان دغدغه ای از این حیث نخواهند داشت.

لایحه حمایت از محیط بانان در دست  بررسی

خیلدار درباره لایحه حمایت از محیط بانان نیز اظهار کرد: لایحه حمایت از محیط بانان به دولت تقدیم شده و کمیسیون اجتماعی دولت نیز مشغول بررسی این لایحه است.

قاچاقچی پرندگان به دام افتاد

وی از بازداشت یکی از بزرگترین قاچاقچیان پرندگان خبرداد و گفت: فردی که مبادرت به قاچاق پرندگان شکاری برای باغ پرندگان کوهسار کرج می کرد توسط ماموران انتظامی بازداشت شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست تصریح کرد: از این قاچاقچی پرندگان شکاری و گرانقیمت بیش از3 هزار انواع پرنده کشف و ضبط شد.

بَرای حفظ جان محیط بانان چکار باید کرد؟
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات