طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیحکم دادگاه به دست رفیعی نرسیده | حجازی

حکم دادگاه به دست رفیعی نرسیده | حجازی

خبر را شنیده ام اما هنوز حکمی به دستم نرسیده است

فرزند مرحوم ناصر حجازی گفت: بعید می دانم وی و ما از بابت حرف های وکیل امیر قلعه نویی یا خود ایشان و اطرافیانش پس از اکران فیلم در ارتباط با مستند شکایت کنیم،


ناصر حجازی

کاپ: بعد از اعلام محکومیت تهیه کنده فیلم " من ناصر حجازی هستم ... " به 37 ضربه شلاق تعلیقی و 60000 هزار ریال جریمه نقدی، آتیلا حجازی در گفت و گویی به این موضوع اشاره کرد.


آتیلا فرزند ناصر حجازی در این ارتباط گفت: با رفیعی صحبت کردم که وی گفت گویا این حکم صحت دارد اما هنوز به دستش نرسیده است. صدور چنین حکمی پس از دادن مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد و حتی اجازه پخش فیلم پس از توقیف از سوی قوه قضاییه توسط همین نهاد برایم جای تعجب دارد. به خصوص که بازپرس برای رفیعی نیز قرار منع تعقیب صادر و وی را قبل تر تبرئه کرده بود. بهتر است وزارت ارشاد اگر در چنین مسایلی اختیاری از خود ندارد، قبل از صدور مجوز از قوه قضاییه استعلام گیرد تا شاهد این اتفاقات نباشیم.


وی پیرامون اینکه خانواده حجازی و تهیه کننده فیلم چه اقدامی پیرامون این حکم خواهند داشت، گفت: فکر کنم تهیه کننده فیلم نسبت به این حکم اعتراض کند اما بعید می دانم وی و ما از بابت حرف های وکیل امیر قلعه نویی یا خود ایشان و اطرافیانش پس از اکران فیلم در ارتباط با مستند شکایت کنیم، چون از ناصر حجازی یاد گرفته ایم در ارتباط با چنین مسایلی حرف را با حرف و منطق پاسخ دهیم. اگر بخواهیم شکایت کنیم که می توان از هر فردی شکایت کرد چرا که ممکن است در طول رفتار خود مرتکب جرمی شده باشد. مثلا سیگار کشیدن پشت فرمان جرم است اما آیا راهنمایی و رانندگی از این بابت جریمه می کند؟ انتشار بریده جراید نیز اگر جرم است اما علت بر عدم وقوع آن اتفاقات اشاره شده در مستند نیست. ذات مستند یعنی بیان حقایق حال برخی دوست دارند با چنین شکایتهایی سرپوش بر رفتارهایشان بگذارند، من حرفی ندارم. 


آتیلا حجازی در خاتمه پیرامون رضایت قلعه نویی از کارگردان فیلم نیما طباطبایی گفت: در ابتدا برای نیما آرزوی سلامتی دوباره را دارم. تا آنجا که می دانم رفیعی قبل از تشکیل دادگاه از وکیل قلعه نویی خواسته بود شکایت آنها پیرامون وی باشد و نسبت به کارگردان فیلم با توجه به شرایط جسمانی اش رضایت دهند که با مخالفت آنها روبه رو شده است. روز دادگاه نیز گویا رفیعی مسوولیت محتوای فیلم بر عهده گرفته و اعلام کرده ربطی به نیما ندارد که دوباره درخواست رضایت را فقط و فقط پیرامون نیما طباطبایی داشته است که گویا با درخواست قاضی این اتفاق از سوی شاکی پرونده افتاده است.

چرا دولت اوباما حکم دادگاه های آمریکا علیه ایران را اجرا نکرد؟ | دیلی کالر
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات