طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیشکست برزیل پایان کار ما نیست | حسن زاده

شکست برزیل پایان کار ما نیست | حسن زاده

پایان کار ما در جام جهانی شکست برزیل نیست | حسن زاده

گلزن تیم ملی کشورمان گفت: پیروزی برابر سلسائو را فراموش و به بازی های پس فکر می کنیم.

ورزش سه: به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علی اصغر حسن زاده  بعد از پیروزی مقابل برزیل گفت: نخستین بار است که برزیل را شکست می دهیم. همه تیم ها با تمام قدرت به جام جهانی می آیند و ایران با نتیجه ای که مقابل برزیل  به دست آورد، شگفتی ساز شد.

وی درباره بازی با برزیل و چرا این تیم از شما شکست خورد، عنوان کرد: اوایل، بازی را خوب آغاز نکردیم و رفته رفته بازی را در دست گرفتیم. با تلاشی که انجام دادیم، پیروز میدان شدیم. بچه های ایران فعل خواستن را برای پیروزی برابر تیم قهرمان دنیا صرف کردند و به این مهم رسیدند.

حسن زاده در پاسخ به این سؤال که اکنون از جو بازی بیرون آمده اید، احساس واقعی تان چیست، اظهار داشت: این برد بسیار مهم و تاریخ ساز بود. ما خوشحالی خود را در سالن انجام دادیم و معتقدم باید این پیروزی را از یاد ببریم و تمام تمرکز خود را روی بازی با پاراگوئه بگذاریم.

عضو تیم ملی فوتسال درباره اینکه تیم ایران بازی را سه بر دو  باخته بود و با روی آوردن به بازی پاور پلی، نتیجه را به تساوی کشاند، تصریح کرد: گل تساوی را من زدم. زمان کمی مانده بود و باید نتیجه تغییر می کرد. زمان کمی داشتیم و با حرکت تمرین شده ای که بارها زیر نظر کادر فنی انجام داده بودیم، به این تکنیک روی آورده و در نهایت گل تساوی را به ثمر رساندیم. زمانی که بازی به وقت اضافه کشیده شد، برزیل با استرس بیشتری نسبت به ما بازی می کرد و این امر باعث شد تا تمرکز خود را از دست بدهد.

وی در پاسخ به اینکه در آن لحظه چطور هم تمرکزت را حفظ کردی و هم گل را به ثبت رساندی، عنوان کرد: مسئله مهمی است که هیجان را کنترل کنیم و منطقی بازی کنیم. من مهم ترین گل را به ثبت رساندم و در اوج خوشحالی به بازیکنان گفتم که بازی هنوز تمام نشده و باید با تمام توان از این نتیجه دفاع کنیم.

حسن زاده خاطرنشان کرد: این سومین جام جهانی است که تجربه حضور در این تورنمنت بزرگ را دارم و تمام تلاشم را به کار می گیرم تا به بازیکنان کمک کنم. با تجربه ای که در اختیار دارم، به بازیکنان کمک می کنم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. همه بازی ها در جام جهانی مهم است و باید تمرکز داشته باشیم تا سوت پایان بازی زده شود و موفقیت به دست آید.

نخستین پنالتی بازی ایران و برزیل توسط حسن زاده به ثمر رسید. وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فیفا که پرسید آیا مدت ها برای زدن چنین ضربه ای تمرین داشته اید و یا حرکتی که کردید همان لحظه به ذهنت رسید، گفت: روی این ضربه اصلاً کار نکرده بودم چرا که فکر نمی کردم بازی به پنالتی کشیده شود. مهم ترین پنالتی، نخستین پنالتی است. باید تجربه ای را که در 3 دوره جام جهانی داشتم، به بازیکنان منتقل می کردم و با اعتماد به نفسی که به بازیکنان منتقل کردم باعث شد تا دیگر ضربات پنالتی نیز به گل تبدیل شود.

حسن زاده درباره احساس خود بعد از گل سوم ایران گفت: این خوشحالی دیگر نیاز به تمرکز نداشت و ما پیروز میدان بودیم. مقابل پرافتخار ترین تیم جهان قرار گرفتیم و این شانسی را که در اختیار داشتیم، باید به بهترین نحو ممکن از آن استفاده می کردیم. همین امر باعث شد تا با صرف کردن فعل خواستن، توانایی های خود را نشان دهیم و پیروز این بازی بزرگ و تاریخ ساز شویم.

عضو تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سوال که در پایان این مسابقه، فالکائو را به هوا انداختید و جشن خداحافظی برایش گرفتید و از این کار چه احساسی داشتید، بیان کرد: ما خوشحال برای برد و ناراحت برای خداحافظی این بازیکن بودیم.  دوست داشتیم شادیمان را با فالکائو تقسیم کنیم. این بازیکن برای ما قابل احترام است و سعی کردیم خوشحالی این برد را با یکی از بهترین های دنیا تقسیم کنیم.

وی در ادامه درباره حضورش در جام جهانی 2008 عنوان کرد: در آن سال تا مرحله یک هشتم نهایی بالا آمده بودیم و بازی را یک بر صفر به برزیل با ختیم اما امسال آمده ایم تا در مراحل بعدی حضور داشته و صعود کنیم. پایان کار ما در جام جهانی شکست برزیل نیست و تا جایی که در توان مان باشد، می خواهیم در این مسابقات موفق شویم و تا مراحل بالاتر پیش رویم.

وی افزود: باید شور و شعف این پیروزی را فراموش کنیم و با تمرکز بالا و تمرینات آماده سازی تا پیش از دیدار برابر پاراگوئه آماده شویم. ما نیامده ایم که در بین 8 تیم قرار بگیریم و سبعد حذف شویم. بازی برابر برزیل را فراموش می کنیم و آماده رقابت با تیم پاراگوئه می شویم.

حسن زاده در پایان در پاسخ به این سؤال که این لحظه و این بازی در کجای زندگی ورزشی شما قرار می گیرد، اظهار داشت: پیروزی برابر برزیل یکی از بهترین لحظات ما بود. نخستین بار بود که تیم برزیل را می بردیم. قطعاً هیچ زمانی این روز را فراموش نمی کنم.

گلزنی حسن زاده مقابل پرسپولیس
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات