طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیپایان کار ما در جام جهانی شکست برزیل نیست | حسن زاده

پایان کار ما در جام جهانی شکست برزیل نیست | حسن زاده

خلاصه بازی خاطره انگیز برزیل 0-1 فرانسه (جام جهانی 2006)

علی اصغر حسن زاده- بازیکن تیم ملی فوتسال گفت: بازی برابر تیم قهرمان دنیا را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد چرا که ایران تاریخ ساز جام جهانی شد.

تیم ملی, جام جهانی, شکست, حسن زاده پایان جام جهانی شکست برزیل

تیم ملی, جام جهانی, شکست, رقابت, فوتسال, حسن زاده, برزیل
به نقل از گروه ورزش باشگاه خبرنگاران؛ علی اصغر حسن زاده- بازیکن تیم ملی فوتسال گفت: نخستین بار است که برزیل را شکست می دهیم. همه تیم ها با تمام قدرت به جام جهانی می آیند و ایران با نتیجه ای که مقابل برزیل به دست آورد شگفتی ساز شد.


وی در پاسخ به این سوال که نظرت درباره بازی با برزیل چیست و چرا این تیم از شما شکست خورد، در ادامه بیان کرد: اوایل بازی را خوب آغاز نکردیم و رفته رفته بازی را در دست گرفتیم. با تلاشی که انجام دادیم، پیروز میدان شدیم. بچه های ایران فعل خواستن را برای پیروزی برابر تیم قهرمان دنیا صرف کردند و به این مهم رسیدند.


وی در پاسخ به این سوال که اکنون از جو بازی بیرون آمده اید، احساس واقعیتان چیست، گفت: این برد بسیار مهم و تاریخ ساز بود. ما خوشحالی خود را در سالن انجام دادیم و معتقدم باید این پیروزی را از یاد ببریم و تمام تمرکز خود را روی بازی با پاراگوئه بگذاریم.


عضو تیم ملی فوتسال درباره اینکه تیم ایران بازی را سه بر دو باخته بود و با روی آوردن به بازی پاور پلی، نتیجه را به تساوی کشاند، گفت: زننده گل تساوی من بودم. درست زمان کمی مانده بود و باید نتیجه تغییر می کرد. زمان کمی داشتیم و با حرکت تمرین شده ای که بارها زیر نظر کادر فنی انجام داده بودیم، به این تکنیک روی آورده و در نهایت گل تساوی را به ثمر رساندیم. زمانی که بازی به وقت اضافه کشیده شد، برزیل با استرس بیشتری نسبت به ما بازی می کرد و این امر باعث شد تا تمرکز خود را از دست بدهد.


وی در پاسخ به اینکه در آن لحظه چطور هم تمرکزت را حفظ کردی و هم گل را به ثبت رساندی، در ادامه بیان کرد: مسئله مهمی است که هیجان را کنترل کنیم و منطقی بازی کنیم. من مهمترین گل را به ثبت رساندم و در اوج خوشحالی به بازیکنان گفتم که بازی هنوز تمام نشده و باید با تمام توان از این نتیجه دفاع کنیم.


حسن زاده در پاسخ به این سوال که سومین حضورش را در جام جهانی تجربه میکند، گفت: سومین جام جهانی است که تجربه حضور در این تورنمنت بزرگ دارم و تمام تلاشم را به کار می گیرم تا به بازیکنان کمک کنم. با تجربه ای که در اختیار دارم، به بازیکنان کمک می کنم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. همه بازیها در جام جهانی مهم است و باید تمرکز داشته باشیم تا سوت پایان بازی زده شود و موفقیت به دست آید.


نخستین پنالتی بازی ایران و برزیل توسط حسن زاده به ثمر رسید. وی در پاسخ به سوال خبرنگار فیفا که پرسید آیا مدتها برای زدن چنین ضربه ای تمرین داشته اید و یا حرکتی که زدید همان لحظه به ذهنت رسید، گفت: روی این ضربه اصلا کار نکرده بودم چرا که فکر نمیکردم بازی به پنالتی کشیده شود. مهمترین پنالتی، نخستین پنالتی است. باید تجربه ای که در 3 دوره جام جهانی داشتم را به بازیکنان منتقل می کردم و با اعتماد به نفسی که به بازیکنان منتقل کردم باعث شد تا دیگر ضربات پنالتی نیز به گل تبدیل شود.


حسن زاده در پاسخ به این که گل سوم توسط وی وارد دروازه شد، چه احساسی داشتید؟گفت: این خوشحالی دیگر نیاز به تمرکز نداشت و ما پیروز میدان بودیم. مقابل پر افتخار ترین تیم قرار گرفتیم و این شانسی را که در اختیار داشتیم، باید به بهترین نحو ممکن از آن استفاده می کردیم و همین امر باعث شد تا با صرف کردن فعل خواستن، توانایی های خود را نشان دهیم و پیروز این بازی بزرگ و تاریخ ساز شویم.


عضو تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سوال که در پایان این مسابقه، فالکائو را به هوا انداختید و چشن خداحافظی برایش گرفتید. از این کار، چه احساسی داشتید، بیان کرد: ما خوشحال برای برد و ناراحت برای خداحافظی این بازیکن بودیم. دوست داشتیم شادیمان را با فالکائو تقسیم کنیم این بازیکن برای ما قابل احترام است و سعی کردیم خوشحالی این برد را با یکی از بهترین های دنیا تقسیم کنیم.


وی درادامه درباره حضورش در جام جهانی 2008 گفت: در آن سال تا مرحله یک هشتم نهایی بالا آمده بودیم و بازی را یک بر صفر به برزیل با ختیم. اما امسال امده ایم تا در مراحل بعدی حضور داشته و صعود کنیم. پایان کار ما در جام جهانی شکست برزیل نیست و تا جایی که در توانمان باشد می خواهیم در این مسابقات موفق شویم و تا مراحل بالاتر پیش رویم.


وی در ادامه بیان کرد: باید شور و شعف این پیروزی را فراموش کنیم و با تمرکز بالا و تمرینات آماده سازی تا پیش از دیدرا برابر پاراگوئه آماده شویم.ما نیامده ایم که در بین 8 تیم قرار بگیریم و سبعد حذف شویم. بازی برابر برزیل را فراموش می کنیم و آماده رقابت با تیم پاراگوئه میشویم.


وی در پایان در پاسخ به این سوال که این لحظه و این بازی در کجای زندگی ورزشی شما قر ار می گیرد، گفت: پیروزی برابر برزیل یکی از بهترن لحظات ما بود. نخستین بار بود که تیم برزیل را می بردیم. حتما هیچ زمانی این روز را فراموش نمی کنم.ستاره برزیلی ها در 3 دقیقه رکورد دار جام جهانی شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات