طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیحفظ ۱۰۰۰ پلاک خودرو؛ شدنی است؟

حفظ ۱۰۰۰ پلاک خودرو؛ شدنی است؟

۱۰ پلاک جدید خودروهای تهرانی / ۹۹ها تمام شدند

محمدجواد عشایری جوان ۲۳ ساله شهر هرات در شهرستان خاتم یزد قادر است شماره پلاک ماشین افراد را به نام مالک به خاطر بسپارد و اکنون بیش از هزار پلاک خودرو با نام مالک آن را در حافظه دارد.


معلولیت جسمی, یزد, پلاک خودرو

خبرزاری مهر: محمدجواد عشایری جوان ۲۳ ساله شهر هرات در شهرستان خاتم یزد قادر است شماره پلاک ماشین افراد را به نام مالک به خاطر بسپارد و اکنون بیش از هزار پلاک خودرو با نام مالک آن را در حافظه دارد.

این جوان هراتی قادر است پلاک هر خودرو را با یک بار مشاهده کردن با نام مالک آن به ذهن بسپارد.


وی قادر است زمانی که نام صاحب خودرو اعلام می شود، شماره پلاک خودرو یاد شده را بدون هیچ مکثی بازگو کند و بر تصویر اگر شماره پلاک خودرو اعلام شود قادر است صاحب آن شماره را به شما معرفی کند.

محمدجواد عشایری می گوید: برای حفظ کردن شماره ها نیاز به هیچ تلاش خاصی نیست و با یکبار نگاه کردن، آن را به خاطر می سپارم.

این جوان هراتی، شماره های بیش از یک هزار پلاک از شهروندان خاتم و دیگر شهروندان این شهرستان را که در دیگر نقاط استان یا خارج آن مقیم هستند به ذهن سپرده و تصمیم دارد تا پایان سال این رقم را به دو هزار شماره افزایش دهد.

محمد جواد به علت معلولیت و مشکل جسمی پدرش از ادامه تحصیل بازمانده و تحصیلات او تا مقطع دیپلم است.

وی امیدوار است بتواند از این ویژگی و توانایی و حافظه قوی که خدا به وی داده در بخش های دیگر و به شکل مفیدتری استفاده کند.

به نقل از مهر، خاتم با ۴۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده است.

کشف خودروهایی با پلاک سعودی در موصل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات