طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریحمایت از دی کاپریو در برابر رسوایی پولی مالزی

حمایت از دی کاپریو در برابر رسوایی پولی مالزی

واکنش دی کاپریو به ماجرای صندوق اقتصادی مالزی

قبل از پخش فیلم «پیش از سیل» ساخته فیشر استیونز، این کارگردان درباره اتهام هایی که به بنیاد بازیگر این فیلم زده شده صحبت کرد.

روزنامه بانی فیلم: قبل از پخش فیلم «پیش از سیل» ساخته فیشر استیونز، این کارگردان درباره اتهام هایی که به بنیاد بازیگر این فیلم زده شده صحبت کرد.

سینمای هالیوود, دیکاپریو, بازیگران هالیوود, حمایت دی کاپریو رسوایی پولی مالزی

سینمای هالیوود, بازیگران هالیوود, دیکاپریو


به نقل از مووی نیوز، اخیرا لئوناردو دی کاپریو بازیگر محبوبی که در مراسم اسکار گذشته به خاطر نقش آفرینی در فیلم «بازگشته» موفق به کسب جایزه اسکار شد، متهم به فساد مالی شد و الآن کارگردانش در یک فیلم جدید از او حمایت کرده است.

بنیاد دی کاپریو متهم به این شد که به نوعی از پول یک صندوق سرمایه خارجی مالزیایی ۳ میلیارد دلار پول برداشت کرده و بحث های زیادی پیش آمد. پس از اینکه ادعا شد بخشی از این پول برای تامین سرمایه فیلم سال ۲۰۱۳ «گرگ وال استریت» خرج شده، وزارت دادگستری ایالات متحده وارد ماجرا شد و آغاز به بررسی مسایل کرد.

فیشر استیونز برای پیش نمایش جهانی فیلمش یعنی «پیش از سیل» در فستیوال فیلم تورنتو حاضر شده بود و به سرعت به دفاع از ستاره فیلمش پرداخت. در این فیلم، دی کاپریو به بیش از ۲۰ کشور سفر می کند تا به مبارزه و آگاهی سازی با تغییرات اقلیمی بپردازد. استیونز گفت: «این آدم دارد سعی می کند کارهای خوب انجام دهد. خیلی خب، او در بنیادش یک شخصیت بد داشت که کمی پول به کارهای او اهدا کرده بود. دی کاپریو چه می دانست؟ لئو کار اشتباهی انجام نداد.»

استیونز می خواست از یک صدای قدرتمند و آشنا در فیلمش بهره بگیرد و باور داشت که دی کاپریو برای این کار ایده آل است. او گفت: «برای اینکه فیلم واقعا فیلم شود، شما نیازمند یک مرد اول هستید، کسی که یک شخصیت خاص داشته باشد. وگرنه به هیچ وجه نمی توانید با محتوای فیلم تان ارتباط برقرار کنید.»
این فیلم که محصول ۲۰۱۶ است، بر مبنای فیلمنامه مارک مونرو ساخته شده و تمام تلاشش این است که به مردم نشان دهد سیاره زمین با چه مشکلاتی مواجه است.

دی کاپریو هم در پیش نمایش فیلم در فستیوال حضور داشت و کنار استیونز ایستاد. او چندی پیش در گفتگو ای با رولینگ استونز گفته بود امکان ندارد من چند ساعت از وقتم را در روز صرف توجه به این مسایل نکنم. در این فیلم دی کایریو از این سردنیا از گرینلند به اندونزی و از اندونزی تا میامی می رود و با رهبران جهانی به مصاحبه می پردازد تا در هر دیالوگ فیلم به تماشاگران یادآوری کند که گرمای زمین چنان عواقبی ایجاد می کند که نمی توان از آن گذشت. توری در سازمان ملل با بان کی مون، صحبت در برابر سفیر کل سازمان ملل متحد، گوش دادن به صدای ناروال ها یا نهنگ های کوچک شاخدار، هل دادن بچه ها روی یخ های اقیانوس، سفر به جنگل های بارانی اندونزی و سردکردن فیلی در هند که گرما زده شده و مصاحبه با جان کری درباره گرمای زمین، همه و همه بخشی از تلاش های دی کاپریو در این زمینه را شکل داده است.

روند تولید این فیلم مستند دو سال طول کشیده و در جریان آن دی کایریو و استیونس هفت قاره را زیر پا گذاشتند تا بتوانند به صورت مستدل به مردم اطلاع رسانی کنند. از آلبرتای کانادا تا جزایر کرباتی در مرکز اقیانوس آرام و جنگل های سوماترا در این مدت زیر پا گذاشته شده است.

در این فیلم گفتگو های یهم ترتیب داده شده که شامل رهبران برجسته دنیا است از باراک اوباما تا جان کری وزیر امور خارجه او و از بان کی مون تا الون ماسک مخترع، در این فیلم از مخاطراتی که زمین را تهدید می کند سخن گفته اند.

این نخستین سمتند استیونس نیست و او چندنی مستند محیط زیتی پیش از یان ساخته بود و کارگردانی مستند «مامویت آبی» را پیشتر برای شبکه نت فلکس انجام داده بود. فیلمی از زندگی رابرت نیکسون تا تهیه فیلم «غار» از دیگر فعالیت های او بوده است. او می گوید با این حال برای تولید این مستند هم مشکلاتی داشتند و نقاطی بود که نمی توانستند به آنها در فیلم اشاره ای بکنند.

فیلم «پیش از سیل» قبل از انتخابات ایالات متحده در ماه نوامبر، برای اولین بار از شبکه نشنال جئوگرافیک پخش خواهد شد.

گفته می شود از ۲۰ اکتبر شماری از سینماها این فیلم را به نمایش درمی آورند و فیلم آنقدر تاثیرگذار است که مردم نمی توانند آن را فراموش کنند. این فیلم به صورت هم زمان در ۱۷۱ کشور به ۴۵ زبان اکران می شود.

کشف 13میلیون سی دی قاچاق / حمایت مشروط حوزه هنری از «رستاخیز»
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات