طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیحمایت پیر جمهوری خواهان از هیلاری کلینتون

حمایت پیر جمهوری خواهان از هیلاری کلینتون

حمایت جمهوری خواهان از هیلاری کلینتون / سرگردانی مخالفان ترامپ

پرزیدنت جورج دابلیو بوش (پدر) اعلام کرد که در انتخابات نوامبر به هیلاری کلینتون رای می دهد. کاتلین کندی، برادرزاده جان.اف. کندی، در فیس بوک خود اعلام کرد که «رئیس جمهور به من گفت که به هیلاری رای می دهد.» او که معاون فرماندار مریلند و دختر رابرت. اف. کندی است، هنگام دیدار با بوش پدر این خبر را اعلام کرد.


انتخابات آمریکا روزنامه دنیای اقتصاد: پرزیدنت جورج دابلیو بوش (پدر) اعلام کرد که در انتخابات نوامبر به هیلاری کلینتون رای می دهد. کاتلین کندی، برادرزاده جان.اف. کندی، در فیس بوک خود اعلام کرد که «رئیس جمهور به من گفت که به هیلاری رای می دهد.» او که معاون فرماندار مریلند و دختر رابرت. اف. کندی است، هنگام دیدار با بوش پدر این خبر را اعلام کرد.

کاتلین نیز در زمره حامیان کمپین هیلاری است. جیم مک گراث، یکی از سخنگویان خانواده بوش، به گاردین می گوید: «رایی که پرزیدنت بوش به عنوان یک شهروند در 50 روز باقی مانده خواهد داد، رایی مخفی است. او در مورد رقابت های ریاست جمهوری اظهارنظر نمی کند.»

بوش (پدر) در ماه مه اعلام کرد که از دونالد ترامپ حمایت نمی کند. این سخن از سوی فرزندش که او هم رئیس جمهوری بود اعلام شد. مک گراث در همین زمینه به گاردین می گوید: «در 91 سالگی، پرزیدنت بوش بازنشسته سیاست است. او طبیعتا کارهایی برای جب انجام داد؛ اما استثنایی بر قاعده بودند. فقط در همین مورد از سایه سیاست خارج شد.» به نظر می رسد مواضع ترامپ و سخنانی که وی طی یک سال اخیر اعلام کرده و بر زبان آورده است باعث شده بسیاری از جمهوری خواهان آرای خود را به سبد هیلاری بریزند. به نقل از گاردین، جب بوش نیز در رقابت های 2016 یکی از مخالفان ترامپ بود. ترامپ در مناظره ها بارها فرماندار سابق فلوریدار را به باد انتقاد گرفت و او را «بی حال» توصیف کرد.

جب نیز رویکرد تو خالی و لفاظی های پوچ ترامپ را به سخره گرفت. جب بوش نیز در سرمقاله ای در ماه جولای در واشنگتن پست حمایت خود را از هیلاری اعلام کرد و افزود که «هنوز تصمیم نگرفته ام در نوامبر رای بدهم» اما مواضع اعلامی او حاکی از رای به هیلاری است. اگر خانواده بوش به ویژه بوش پدر به هیلاری رای دهند این بدان معنا است که از خطوط قرمز جمهوری خواهان در رقابت های 2016 عبور کرده اند. از جمله افراد دیگری که با خانواده بوش در ارتباطند می توان به برنت اسکوکرافت (مشاور امنیت ملی بوش) و سالی برادشاو (دستیار ارشد جب بوش) اشاره کرد. به نقل از نیویورک تایمز، بسیاری از جمهوری خواهان تاثیرگذار از جمله برخی اعضای دولت بوش اعلام کرده اند که به هیلاری رای می دهند.

در ماه ژوئن، هنری. ام. پاولسون، وزیر خزانه داری در دولت بوش، در سرمقاله ای اعلام کرد که به هیلاری کلینتون رای خواهد داد. نیویورک تایمز می نویسد جمهوری خواهان برجسته پشت ترامپ را خالی کرده اند. او دیگر نامزد محبوب این جناح نیست. اگرچه برجستگان جمهوری خواه شمشیر را در برابر ترامپ از رو بسته اند؛ اما ترامپ همچنان پا بر جا مانده و خود را نامزد برتر جمهوری خواهان می داند. این نقل از می افزاید: برجستگان جمهوری خواه سکان انتخابات را به اردوگاه هیلاری کج کرده اند. اگرچه ترامپ ممکن است حمایت توده مردم و برخی حاشیه نشینان و افراطیون را به دنبال داشته باشد، اما بزرگان جمهوری خواه با ریختن آرای خود به سبد هیلاری کفه ترازوی او را در برابر ترامپ سنگین تر کرده اند. براساس همین حمایت ها، بسیاری پیش بینی کرده اند که هیلاری پیروز انتخابات است.

اعلام حمایت جمعی اعضای ارشد حزب جمهوری خواه از هیلاری کلینتون
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات