طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللحمله جنگنده های ائتلاف سعودی آمریکایی به نقاط مختلف یمن

حمله جنگنده های ائتلاف سعودی آمریکایی به نقاط مختلف یمن

ادامه حمله جنگنده های سعودی به نقاط مختلف یمن

جنگنده های ائتلاف سعودی آمریکایی نقاط مختلفی را در صنعا پایتخت یمن بمباران کردند.

عربستان سعودی, کشته و زخمی, آمریکا, حمله جنگنده ائتلاف سعودی آمریکایی نقاط یمن

عربستان سعودی, کشته و زخمی, آمریکا, بین الملل, بمباران, یمن, جنگنده

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، جنگنده های ائتلاف سعودی آمریکایی نقاط مختلفی را در صنعا پایتخت یمن بمباران و دکل مخابراتی ناحیه بلاد الروس را منهدم کردند، همچنین خانه های شهروندان را در نهم هدف قرار دادند.


حملات جنگنده های سعودی، نقاط مختلفی را در استان های مارب، تعز و صعده نیز شامل شد که در منطقه حمزات در ناحیه سحار استان صعده انباری که حاوی تجهیزات کشاورزی و فاضلاب بود هدف قرار گرفت و همچنین خسارات سنگینی به خانه های مجاور و پل رغافه در ناحیه مجز وارد شد.


ناحیه صرواح در مارب نیز شاهد درگیری های شدیدی بین نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی از یک سو و گروه های مزدور از سوی دیگر بود که به کشته شدن دهها تن از مزدوران انجامید. عبدالله نصار بلغیث فرمانده یگان اول جبهه صرواح در میان کشته شدگان بود.


اما از طرف دیگر و در داخل عربستان، ارتش یمن گروه هایی از نظامیان سعودی را در موضع الطلعه شمالی در نجران با موشک زلزال دو هدف قرار داد. در جیزان نیز توپخانه ارتش و کمیته های مردمی، پایگاه ارتش عربستان را در موضع العبادیه در خوبه گلوله باران کرد و یک سرباز سعودی را در این موضع به هلاکت رساند.


همچنین شبکه تلویزیونی المسیره نقل از داد جنگنده های سعودی-آمریکایی کاخ ریاست جمهوری در شهر الحدیده یمن را دو بار هدف قرار دادند.جنگنده های سعودی، 70 بار به یمن حمله کردند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات