طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیحمله شیمیایی داعش به نیروهای آمریکایی

حمله شیمیایی داعش به نیروهای آمریکایی

حمله آمریکایی ها به داعش با جنگنده های دوران جنگ ویتنام

رسانه های آمریکایی اعلام کردند که داعش احتمالا علیه نیروهای آمریکایی و عراقی حاضر در نزدیکی موصل واقع در شمال عراق اقدام به استفاده از گاز شیمیایی کرده است.

خبرگزاری ایسنا: رسانه های آمریکایی اعلام کردند که داعش احتمالا علیه نیروهای آمریکایی و عراقی حاضر در نزدیکی موصل واقع در شمال عراق اقدام به استفاده از گاز شیمیایی کرده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طبق این نقل از ، پایگاهی در شمال عراق که در آن نیروهای مشترک آمریکایی و عراقی مستقر هستند در معرض بمباران خمپاره ای قرار گرفتند که حاوی مواد شیمیایی است.

سربازان آمریکایی در بمباران این پایگاه که به منظور آمادگی برای حمله به منظور بازبعد گیری موصل از دست داعش بود آسیبی ندیدند.

رییس شورای القیاره دراستان نینوای عراق اخبار منتشر شده درباره حمله شیمیایی داعش به پایگاه نظامی این منطقه را رد کرد.

به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، صالح الجبوری دراین باره گفت: اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر حمله شیمیایی داعش به پایگاه نظامی القیاره دقیق نیست و هر گونه خبری در این زمینه بکلی مردود بوده و ما آن را تکذیب می کنیم.

وی ادامه داد: در تماس هایی که با مسئولان این پایگاه نظامی گرفتیم آنان هرگونه حمله شیمیایی رارد کردند.

وی ادامه داد: داعش این پایگاه را هر از چند گاه مورد حمله قرار می دهد ولی گلوله ها معمولا به محدوده اطراف آن اصابت می کند ولی تا عصر چهارشنبه هیچ حمله شیمیایی به این پایگاه ثبت نشده است.

امروز برخی رسانه ها به نقل از مسوولان امریکایی خبر از حمله شیمیایی داعش به این پایگاه داده و به نقل از آنان افزودند : ماده شیمیایی مورداستفاده دراین حمله احتمالا گاز خردل بوده است.

دفع حمله نیروهای هم پیمان واشینگتن دَر منبج بوسیله داعش | دیدبان حقوق بشر سوریه
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات