طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللحمله عربستان به پزشکان بدون مرز با بمب های آمریکایی

حمله عربستان به پزشکان بدون مرز با بمب های آمریکایی

خروج کارکنان «پزشکان بدون مرز» از بیمارستان های شمال یمن

سازمان عفو بین الملل از کشف شواهد و اسناد جدید در خصوص حمله خونین عربستان سعودی به بیمارستان پزشکان بدون مرز در یمن، با استفاده از بمب های هدایت شونده آمریکایی خبر داد.

یمن, بمباران بیمارستان بدون مرز در یمن, جنگ یمن, حمله عربستان پزشکان بدون مرز بمب آمریکایی

یمن, بمباران بیمارستان بدون مرز در یمن, جنگ یمن, بین الملل, بمباران یمن, عربستان, سازمان عفو بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سازمان عفو بین الملل از کشف شواهد و اسناد جدید در خصوص حمله خونین عربستان سعودی به بیمارستان پزشکان بدون مرز در یمن، با استفاده از بمب های هدایت شونده آمریکایی خبر داد.


بر این اساس، این سازمان حقوقی روز دوشنبه از کشف شواهدی در خصوص استفاده از بمب ساخت آمریکا در حمله هوایی جنگنده های ائتلاف سعودی به بیمارستان مورد حمایت سازمان پزشکان بدون مرز یمن در 25مرداد ماه (15 اگوست) خبر داد.


خبرگزاری فرانسه تأکید کرد این سازمان حقوقی به نقل از کارشناسان سلاح اعلام کرده است، در حمله به بیمارستان مورد حمایت سازمان پزشکان بدون مرز، از بمب هوایی هدایت شوندۀ سِری Paveway ساخت امریکا استفاده شده است.


در حمله جنگنده های سعودی به بیمارستان شهرعبس واقع در شمال یمن (بیمارستان مورد حمایت سازمان پزشکان بدون مرز) 19 نفر کشته و 24 نفر دیگر زخمی شدند.


"فیلیپ لوتر" مدیر پژوهشهای سازمان عفو بین الملل دراین باره گفت: «اینکه کشورها همچنان به عرضۀ تسلیحات از جمله بمب های هوایی هدایت شونده و هواپیماهای جنگی به ائتلاف تحت هدایت عربستان سعودی ادامه می دهند، ناراحت کننده است.


وی افزود: «شواهد آشکاری وجود دارد که نشان می دهد از این تسلیحات برای حمله به بیمارستان ها و سایر اهداف غیرنظامی و دیگر موارد نقض آشکار قوانین بشردوستانۀ بین المللی استفاده می شود.


سازمان عفو بین الملل (سازمان غیر دولتی) که مرکزش در لندن است، ازهمه کشورها از جمله آمریکا و انگلیس خواست، از ارسال سلاحی که ممکن است در جنگ یمن استفاده شود، خودداری کنند.


همراه با پزشکان بدون مرز در روستاهای سوادکوه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات