طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
در کنار افغان‎ها باقی خواهیم ماند | وزیر خارجه انگلیس

در کنار افغان‎ها باقی خواهیم ماند | وزیر خارجه انگلیس

رونی کاپیتان تیم ملی انگلیس باقی ماند

وزیر خارجه انگلیس در دیدار با همتای افغانستانی خود در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد از ادامه همکاری‎های کشورش در عرصه‎های متفاوت با افغانستان خبر داد.

وزیرخارجه انگلیس, اصلاحات انتخاباتی, افغانستان, خارجه انگلیس افغان‎ها باقی خواهیم ماند

وزیرخارجه انگلیس, اصلاحات انتخاباتی, افغانستان, سازمان ملل متحد
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، وزیر خارجه انگلیس در دیدار با همتای افغانستانی خود در حاشیه هفتاد و یکمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد از ادامه همکاری های کشورش در عرصه های متفاوت با افغانستان خبر داد.

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان، در حاشیه هفتادویکمین اجلاس مجمع عمومی ملل متحد با بوریس جانسن وزیر امور خارجه انگلیس، در مقر ملل متحد در نیویورک ملاقات کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه افغانستان درباره اوضاع سیاسی و امنیتی کشور و دستاوردهای حکومت در راستای حکومتداری خوب، اصلاحات انتخاباتی، خود کفایی کشور و مبارزه با فساد به وزیر امور خارجه انگلیس توضیحاتی داد و از همکاری های ارزنده آن کشور با افغانستان، به ویژه در عرصه های امنیتی و گسترش همکاری های انکشافی و افزایش تعداد آموزگاران انگلیسی برای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان، تشکر کرد.

سپس، وزیر امور خارجه انگلیس از تعهد آن کشور برای ادامه همکاری ها در عرصه های متفاوت با افغانستان اطمینان داده و اظهار داشت که بریتانیا همچنان در کنار افغانستان باقی خواهد ماند.

وزیر امور خارجه انگلیس همچنین از کمپانی هیئتی عالی رتبه از کشورش در کنفرانس بروکسل در مورد افغانستان اطمینان داد.

در ادامه این ملاقات، وزرای امور خارجه افغانستان و انگلیس از یمدیگر دعوت کردند تا در فرصت مناسبی در آینده به کشورهای یکدیگر سفر نمایند و همچنان توافق کردند که وزارت های امور خارجه هردو کشور در آینده نزدیک زمان برگزاری سومین نشست کمیسیون دوجانبه افغانستان و انگلیس را تعیین کنند.

رونی کاپیتان انگلیس باقی می ماند | الردایس
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات