طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیخبرهای خوش روحانی از توافقات نیویورکی

خبرهای خوش روحانی از توافقات نیویورکی

خوش و بش روحانی و آیت الله | عکس

رئیس جمهوری بعد از بازگشت از سفر نیویورک گفت: در جلسه وزرای کمیسیون مشترک نظارت بر اجرای برجام، همه به آمریکا گفتند که این مواردی که انجام می دهید بابرجام منطبق نیست و آمریکا قول داد که این روند را اصلاح کند.


رئیس جمهور, مجمع عمومی سازمان ملل متحد, روحانی

خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری بعد از بازگشت از سفر نیویورک گفت: در جلسه وزرای کمیسیون مشترک نظارت بر اجرای برجام، همه به آمریکا گفتند که این مواردی که انجام می دهید بابرجام منطبق نیست و آمریکا قول داد که این روند را اصلاح کند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ظهر جمعه در فرودگاه مهرآباد افزود: اگر یکی از هفت کشوری که در این توافق بودند، تخلف، اهمال و یا تاخیر انجام دهد و اگر تذکر تاثیر نداشته باشد، در سطح مدیر کل و در نهایت در سطح وزرا این جلسه گذاشته می شود که در نیویورک دو جلسه برگزار شد.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: به اعتقاد من این خیلی مهم است که در نخستین جلسه مشترکی که تشکیل می شود، 6 کشور موضع جمهوری اسلامی ایران را دارند.

روحانی اضافه کرد: این هم توفیقی بود. به علت این که ما هم باید از فضای برجام استفاده کنیم و اگر تخلفی می بینیم با قاطعیت برخورد کنیم.

وی یادآور شد: اگر جایی تعهد کردیم ما هم تا جایی که طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند، ما هم بر اساس وظیفه اسلامی به تعهد مان عمل می کنیم.

رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به استقبال مقامات عالی کشورهای متفاوت از برجام، اظهار داشت:همه کشورهایی که با ما ملاقات می کنند نسبت به برجام خوشحالند.

رئیس جمهوری فرانسه خودش مطرح کرد که این همه زحمت کشیدیم و به توافق رسیدیم؛ این که نمی شود کشوری بخواهد در مسایل بانکی اخلال کند.

روحانی با تاکید بر این که همه ملت ها باید از این فضا استفاده کنند، عنوان کرد: یعنی همان نکته ما به جهان که همه باید از فضای بعد از برجام استفاده کنند، مورد تاکید قرار گرفت و مردم ما می دانند که کارآفرینان و مردم ما باید بیشتر از این فضا استفاده کنند.

روحانی درباره حکم دادگاه عالی آمریکا و مصادره دو میلیارد دلار متعلق به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز اظهار کرد: نخواهیم گذاشت آمریکایی ها اموال ملت ایران را ببلعند و در دادگاه بین المللی ایستادگی خواهیم کرد و این پول را از آن ها بعد می گیریم.

خبرهای خوش در انتظار بیماران نیازمند / برنامه های سفر وزیر بهداشت به کرمان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات