طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیخداحافظی با خودروهای بنزینی تا 2035

خداحافظی با خودروهای بنزینی تا 2035

آیا با تولید انبوه خودروهای برقی تقاضا برای نفت کاهش می یابد؟

جدیدترین برآوردها حاکی از آن است که خودروهای بنزینی و گازوئیلی تا سال ٢٠٣٥ میلادی به منظور مبارزه با گرمایش جهانی از رده خارج می شوند.


قیمت بنزین

خبرگزاری ایسنا: جدیدترین برآوردها حاکی از آن است که خودروهای بنزینی و گازوئیلی تا سال ٢٠٣٥ میلادی به منظور مبارزه با گرمایش جهانی از رده خارج می شوند.

خبرگزاری رویترز براساس یک پژوهش اعلام کرد برای مبارزه با گرمایش جهانی و رسیدن به اهداف اقلیمی که سال گذشته میلادی (٢٠١٥) در کنفرانس محیط زیستی پاریس مطرح شد، خودروهای بنزین سوز و گازوئیل سوز از سال ٢٠٣٥ میلادی فروخته نخواهد شد.

این مطالعه را که سه گروه تحقیقاتی انجام داده اند، حاکی است با توجه به اینکه امروزه خودروها حدود ١٤ درصد از گازهای گلخانه ای را در دنیا تولید می کنند، وسائل نقلیه برقی باید جایگزین خودروهای بنزین سوز شود.

در دسامبر سال گذشته میلادی رهبران ارشد و نمایندگان کشورهای متفاوت دنیا در نشستی که در پاریس برگزار شد، برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی توافق کردند که افزایش گرمایش زمین را کمتر از دو درجه سلسیوس (٣,٦ درجه فارنهایت) نگه دارند.

چگونگی کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و پایین آوردن استفاده از سوخت های فسیلی در کانون این مذاکرات قرار داشت.

تحلیلگران معتقدند که درجه حرارت هوا به طور اجتناب ناپذیری بیش از ۱.۵ درجه سلسیوس افزایش خواهد یافت و برای مبارزه با گرمایش جهانی ناچار به استفاده از فن آوری های نو از جمله خودروهای برقی هستیم.

با توجه به اینکه دمای هوا هم اکنون حدود یک درجه سلسیوس بالاتر از دوره پیش از صنعتی شدن است، سال ٢٠١٦ گرمترین سال تا کنون اعلام شده است.

پژوهش اخیر توصیه می کند به منظور بهره مندی از «خودروی سبز» باید از برق پاک استفاده کنیم.

با توجه به اینکه وسائل نقلیه برقی بسیار گران تر از خودروهای عادی هستند، پیش بینی می شود که تا سال ٢٠٣٠ تنها پنج درصد از وسائل نقلیه در اتحادیه اروپا، چین و آمریکا با برق کار کنند.

امروزه انرژی های نو همچون انرژی خورشیدی، بادی، آبی، سوخت زیستی، بیوگاز و انرژی زمین گرمایی که از زیاد ترین منابع انرژی های پاک هستند، با وجود ناشناخته ماندن، به سرعت درحال نفوذ و گسترش اند و غفلت از آنها جبران ناپذیر است.

گرمایش جهانی پدیده ای است که منجر به افزایش میانگین دمای سطح زمین و اقیانوس ها شده است. نقل از ها حاکیست که ۱۰ مورد از گرم ترین سال های دنیا از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۰۷ میلادی به ثبت رسیده که در ۱۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

پودولسکی با فوتبال ملی خداحافظی کرد
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات