طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیخط پروازی گرگان- اکتائو افتتاح شد

خط پروازی گرگان- اکتائو افتتاح شد

افتتاح فاز اول خط دوم قطار شهری در سال 95

صبح امروز خط هوایی گرگان- اکتائو میان ایران و قزاقستان با فرود هواپیمای طرف قزاقی در فرودگاه بین المللی گرگان افتتاح شد.

پرواز, اکتائو, خط هوایی, خط پروازی گرگان- اکتائو افتتاح

پرواز, اکتائو, خط هوایی, گرگان, قزاقستان

به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی صبح امروز خط پروازی گرگان- اکتائو میان ایران و قزاقستان در فرودگاه بین المللی گرگان و با حضور امیری مدیرعامل فرودگاه گرگان، رمضان بهرامی رئیس اتاق بازرگانی گرگان و مدیرعامل کمپانی بک ایر (BEK AIR) افتتاح شد.


طبق توافق اولیه قرار بر انجام یک پرواز در روز سه شنبه هر هفته از گرگان به مقصاد اکتائو و برتصویر گذاشته شد برقراری این خط پروازی طبق رایزنی و توافق با کمپانی خدمات مسافرتی قائم پرواز گلستان با کمپانی هواپیمایی BEK AIR قزاقستان صورت گرفت.


قرارداد برقراری این خط هوایی در نشست امسال میز تجاری ایران و قزاقستان در مرکز گلستان بین اتاق بازرگانی گرگان و مسئولان مرتبط کشور قزاقستان با برگزاری نشست های تخصصی متعدد به امضا رسید و البته توسعه تعداد پروازها بین خطوط هوایی ایران و قزاقستان از جمله در مسیر گرگان به بندر آکتائو خواسته مسئولان و تجار دو طرف است.


گفتنی است، استان منگستائو قزاقستان دارای دو بندر آکتائو و آترائو است که اکتائو هم اینک از لحاظ تجاری فعال و ظرفیت جابجایی ۲ میلیون تن بار را دارد و هم اینک ارتباط گلستان با قزاقستان و سفر تجار و قزاق های ساکن در استان به این کشور بیشتر از طریق خطوط زمینی و ریلی واقع در اینچه برون گنبدکاووس و عبور از کشور ترکمنستان انجام می شود.


افتتاح طرح خط انتقال و ایستگاه پمپاژ روستای صفرین
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات