طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعی4020 مورد خودکشی منجر به مرگ در ایران

4020 مورد خودکشی منجر به مرگ در ایران

سرایت "مرگ با سلفی" در ایران

رئیس اورژانس اجتماعی کشور با اشاره به اینکه براساس آمار سازمان بهداشت جهانی تعداد خودکشی منجر به مرگ در ایران در سال ۹۴، ۴۰۲۰ مورد بوده است، گفت: سنین ۱۵ تا ۲۵ سال بیشترین آمار خودکشی منجر به فوت را در کشور به خود اختصاص داده اند.


آمار خودکشی

خبرگزاری ایلنا: حسین اسدبیگی؛ رئیس اورژانس اجتماعی کشور درباره نقل از سازمان بهداشت جهانی در خصوص خودکشی با بیان اینکه براساس این نقل از رتبه ایران در زمینه خودکشی ۱۰۸ است، گفت: بر اساس این نقل از تعداد خودکشی های منجر به مرگ در ایران طی سال های ۹۲ و ۹۳، ۴ هزار و ۶۹ نفر و در سال ۹۴، ۴ هزار و ۲۰ بوده است.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۲، نسبت خودکشی منجر به فوت در مردان ۷ به ۱۰۰ هزار نفر بوده که در مجموع ۲ هزار و ۷۰۰ مرد خودکشی منجر به مرگ داشته اند که این میزان در میان زنان ۳.۶ به ۱۰۰ هزار نفر یعنی هزار و ۳۶۹ نفر بوده است.

اسدبیگی با اشاره به رتبه ۳۹ آمریکا در خصوص خودکشی منجر به مرگ اظهار کرد: در سال ۲۰۱۲ در آمریکا ۴۳ هزار نفر دست به خودکشی زده اند. همچنین در کشور هند نیز با جمعیت بیش از ۱ میلیارد نفر ۲۵۸ هزار نفر طی سال ۲۰۱۲ خودکشی کرده اند که براساس نقل ازWHO این کشور حائز رتبه ۱۰ خودکشی در دنیا بوده است.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور با بیان اینکه میانگین خودکشی در دنیا با جمعیت بیش از ۷ میلیارد نفر ۱۴ به ۱۰۰هزار نفر بوده است، عنوان کرد: کشورهای کره جنوبی، گویانا، لیتوانی، سریلانکا، سوری نامی، مجارستان، قزاقستان، ژاپن، بیلاروسی و هند به ترتیب رتبه ها اول تا دهم خودکشی منجر به مرگ را در سال ۲۰۱۲ به خود اختصاص داده اند.

وی خاطرنشان کرد: در این نقل از کشورهای حاشیه خلیج فارس کمترین میزان خودکشی را به خود اختصاص داده اند که دلیل این موضوع اعلام آمار غیردقیق و کم از طرف این کشورها بوده است. همچنین چین تنها کشوری است که نرخ خودکشی زنان در آن بیش از مردان بوده است.

این روانشناس با تاکید بر اینکه استان های غربی کشور شامل ایلام، کرمانشاه، لرستان و همدان به نسبت جمعیت خود بیشترین آمار خودکشی منجر به فوت را داشته اند، تصریح کرد: متاسفانه اخیرا به علت عدم نظارت بر توزیع قرص برنج طی سال گذشته موارد زیادی به این علت خودکشی و فوت کرده اند که لازم است؛ فروش آن توسط عطاری ها کنترل شود.

اسدبیگی با اشاره به مرگ ۵۰۰ نفر در استان های گیلان، مازندران و تهران به علت استفاده از قرص برنج عنوان کرد: حلق آویز کردن و مسمومیت ناشی از سموم و داروها نیز پس از قرص برنج بیشترین دلیل مرگ های ناشی از خودکشی بوده اند، این در حالی است که اقدام به خودکشی با استفاده از داروهای خواب آور و ضد اضطراب کمتر به مرگ فرد می انجامد.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور با بیان اینکه در ایران سنین ۱۵ تا ۲۵ سال بیشترین آمار خودکشی منجر به فوت را داشته و این موضوع در میان افراد بالای ۵۰ سال بسیار کم است، بیان کرد: در کشورهای آمریکایی و اروپایی سالمندان بیش از جوانان دست به خودکشی می زنند.

وی ناامیدی را یکی از مهم ترین دلایل خودکشی جوانان خواند و گفت: معمولا سالمندان سختی های زندگی را از سرگذرانده و مقاوم تر شده اند، اما نوجوانان و جوانان به علت نیاموختن مهارت های متفاوت زندگی و تکانشی بودن رفتارهایشان و همچنین به علت تاب آوری کمتر و دلایل متفاوت روانشناختی، اجتماعی و اقتصادی بیشتر دست به خودکشی می زنند که این موضوع نیاز به پژوهش علمی بیشتری دارد.

اسدبیگی بیان کرد: اورژانس اجتماعی کشور در ۱۹۰ شهرستان به تمامی افرادی که قصد خودکشی داشته اند و به خانواده های داغدیده افرادی که در اثر خودکشی جان خود را از دست داده اند، کمک های رایگان ارائه کرده و خدمات روانشناختی اجتماعی خود را نیز  از طریق خط ۱۲۳ و خودروهای خدمات سیار و مراکز مداخله در بحران ارائه می کند.

وی افزود: همکاران ما در اورژانس اجتماعی همچنین توانسته اند با گفتگو و مذاکره، افرادی را که تهدید به خودکشی کرده اند از این کار منصرف کرده و همچنین در مواردی این افراد را در بیمارستان بستری کرده اند.

فیلم مرگ داور ایرانی دَر زمین مسابقه
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات