طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللداسیلوا به اتهام فساد مالی محاکمه می شود

داسیلوا به اتهام فساد مالی محاکمه می شود

بازداشت تعدادی از مدیران ورزشی به اتهام مشارکت در فساد مالی

قاضی فدرال برزیل اعلام کرد، رئیس جمهوری سابق این کشور به خاطر فساد مالی محاکمه خواهد شد.

قاضی فدرال, برزیل, حزب کارگران, داسیلوا اتهام فساد مالی محاکمه

قاضی فدرال, برزیل, حزب کارگران, محکومیت, محاکمه, برزیل, لولا داسیلوا, فساد مالی, عرصه سیاسی, پولشویی, زندان, رئیس جمهور اسبق

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، قاضی 'سرجیو مورو' گفت، لولا داسیلوا که از سال 2003 تا 2011 رئیس جمهوری برزیل بود به خاطر دریافت 1.11 میلیون دلار رشوه در رابطه با کمپانی دولتی نفت پتروپراس و پولشویی محاکمه خواهد شد.

سنای برزیل 'دیلما روسوف' جانشین لولا داسیلوا را نیز به خاطر زیرپا گذاشتن قوانین بودجه مجرم شناخت و ماه پیش وی را از ریاست جمهوری برکنار کرد.

رای مورو به محاکمه لولا داسیلوا مانع از بازگشت او به عرصه سیاسی در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری 2018 در بزریل خواهد شد و می تواند امیدهای حزب کارگران در زمینه بازگشت به قدرت نقش بر آب کند.

با وجود اتهام های مالی علیه حزب کارگران و چند تن از احزاب ائتلافی آن، نظرسنجی های اخیر نشان می دهد، لولا داسیلوا همچنان در صدر نامزدهای انتخابات 2018 قرار دارد.

لولا داسیلوا علاوه بر آنکه به سه فقره فساد مالی متهم است که حداکثر محکومیت آن 16 سال است، به پولشویی نیز متهم است که محکومیت احتمالی آن تا 10 سال است.

دستگیر تعدادی مدیر ورزشی به اتهام فساد مالی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات