طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیداعش مسئولیت انفجار در درعا را برعهده گرفت

داعش مسئولیت انفجار در درعا را برعهده گرفت

داعش مسئولیت انفجارهای امروز سوریه را برعهده گرفت

یک گروه وابسته به تشکیلات تروریستی داعش مسئولیت انفجار روز گذشته که سرکردگان النصره و ائتلاف مخالفان سوریه در حومه درعا را هدف قرار داد، برعهده گرفت.

خبرگزاری ایسنا: یک گروه وابسته به تشکیلات تروریستی داعش مسئولیت انفجار روز گذشته که سرکردگان النصره و ائتلاف مخالفان سوریه در حومه درعا را هدف قرار داد، برعهده گرفت.

یک انفجار انتحاری روز پنجشنبه نشست فرماندهان مسلح جبهه جنوبی سوریه از جمله سرکرده هایی در جبهه النصره در حومه درعا را هدف قرار داد و به کشته شدن ابوالطیب، فرمانده نظامی گروه الحمزه انجامید.

حال گروهی موسوم به "جیش خالدبن الولید" وابسته به داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

در انفجار روز گذشته در مقر پلیس در شهر انخل در حومه درعا را هدف قرار داد، یعقوب العمار، وزیر اداره محلی در آنچه که دولت موقت سوریه خوانده می شود نیز کشته شد. یک عامل انتحاری خود را در داخل این مقر منفجر کرده بود.

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی "ولایت دمشق" وابسته به داعش نیز آمده است: بعد از پیگیری دقیق یکی از اعضای گروه جلیقه انفجاری خود را در نشست "سرکرده های کفر" در شهر انخل منفجر کرد که در پی آن تعدادی از سران کفر و اجیرشدگان از جمله یعقوب العمار، وزیر اداره محلی و غصاب العبد، رئیس شورای نظامی و فادی الفشتکی، مسئول اداره پلیس و افراد دیگر کشته شده و ده ها تن دیگر زخمی شدند. این عملیات انتحاری درکل حدود 50 کشته و زخمی برجای گذاشت.

در همین حال، یکی از منابع مخالف تصریح کرد که بررسی های اولیه نشان می دهد که عامل انتحاری یک نوجوان 15 ساله بود که از سوی گروهک های زیرزمینی به عضویت گرفته شده بود و به دستگاه پلیس نفوذ کرده تا خود را در میان مسئولان مخالفان منفجر کند.

داعش مسئولیت انفجار کابل را برعهده گرفت
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات