طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بیش از 45 هزار دانش آموز پایه هفتم راهی مدارس آذربایجان غربی

بیش از 45 هزار دانش آموز پایه هفتم راهی مدارس آذربایجان غربی

ثبت نام از 73 درصد از دانش آموزان آذربایجان غربی در مدارس

همراه با نواخته شدن زنگ جوانه ها در ارومیه، 45 هزار و 866 دانش آموز کلاس هفتم راهی مدارس استان گردیدند.

آذربایجان غربی, ارومیه, دانش آموزان, دانش آموز پایه هفتم راهی مدارس آذربایجان غربی

آذربایجان غربی, ارومیه, دانش آموزان
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در ایین نواخته شدن زنگ جوانه ها در مدرسه شاهد عفاف ارومیه اظهار داشت: رعایت عدالت و ارتقای کیفیت آموزشی جزء اولویتهای قابل پیگیری در سالجاری است.

سید سیاح افزود: آموزش دختران و پسران امسال در بسیاری از نقاط و به ویژه ناحیه دو مورد توجه بوده و آموزش دختران از پسران پیشی گرفته است.

وی اظهار کرد: دوره اول متوسطه دارای اهیمت خاصی در آموزش و پرورش بوده و نقش اولیا در دوره اول متوسطه بسیار مهم و قابل توجه است

معاون آموزش متوسط آموزش و پرورش استان بیان کرد: طرح تعالی مدرسه، جشنواره نوجوان خوارزمی و بسیاری برنامه های دیگر در این مقطع برای دانش آموزان در نظر گرفته شده که در سال تحصیلی جدید اجرا می شود.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه دو ارومیه در جشن جوانه ها در مدرسه عفاف ارومیه گفت: کیفیت بخشی به برنامه ها از مهمترین اولویتها بوده و در این راستا دوره های مختلفی در طول تابستان در قالب پروژه مهر اجرا شد.

مجرد اظهار کرد: علاوه بر برنامه های منطقه ای 10برنامه ملی و استانی و دو طرح ناحیه ای در سطح مدارس و اداره به اجرا در می آید.

وی گفت: ناحیه 2 ارومیه با 74مدرسه شهری و روستایی و 16هزار و 672 دانش اموز دوره اول سال تحصیلی را آغاز می کند و این ناحیه دارای 73هزار دانش آموز و 300 مدرسه کد دار در قالب 200فضای اموزشی است.

لازم به ذکر است؛ به دلیل مصادف شدن نواخته شدن زنگ جوانه ها در ارومیه با شروع هفته دفاع مقدس این زنگ توسط یک فرزند شهید نواخته شد.

امسال 132 هزار و 505 دانش آموز در دوره اول متوسطه راهی افزون بر یکهزار مدرسه می شوند که 45 هزار و 866 نفر از این تعداد دانش آموز پایه هفتمی هستند.

شروع طرح ویژه شناسایی دانش آموزان نخبه دَر آذربایجان غربی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات