طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
توافق با حکمتیار ما را به صلح نزدیکتر می کند | دانش

توافق با حکمتیار ما را به صلح نزدیکتر می کند | دانش

حکمتیار از تعویق امضای توافق صلح با کابل خبر داد

سرور دانش که برای کمپانی در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می برد روز گذشته با نماینده خاص آمریکا در افغانستان و پاکستان دیدار و مصاحبه کرد.

حکمتیار, افغانستان, دانش, دانش توافق حکمتیار صلح نزدیکتر

حکمتیار, افغانستان, دانش

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، دفتر معاون دوم ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ی گفته است که آقای دانش در این دیدار از آمریکا خواسته است تا برای کشاندن طالبان به میز مذاکره، بر پاکستان فشار بیشتری وارد کند و تعهدات خود را نسبت به افغانستان عملی کند.

در خبرنامه تصریح شده که آقای دانش تاکید کرده که پروسه صلح به رهبری افغانستان به گونه ی تعقیب می شود که نگرانی مردم از بین رفته است و این روند به بهبود امنیت تاثیر مثبت دارد.

آقای دانش همچنان از حصول قریب الوقوع توافق با حزب اسلامی خبر داده و این مورد را گام مهمی در تامین صلح و امنیت کشور خوانده است.

در بخش دیگر این خبرنامه آمده است که حکومت افغانستان برای کنفرانس بروکسل از مدت ها قبل آمادگی خود را شروع کرده است و به زودی رییس جمهور غنی در راس یک هیئت عالی رتبه برای کمپانی در این کنفرانس عازم بلژیک خواهد شد.

معاون رییس جمهور تاکید کرده است که اصطلاحات انتخاباتی علی رغم تاخیرهای متعدد بالاخره از سوی رییس جمهور امضا شده و این گام نخست برای شروع کار کمیته گزینش و برگزاری انتخابات است.

آقای دانش از کمک ها و حمایت های آمریکا قدردانی کرده و خواهان تداوم این کمک ها شده است.

ریچارد اولسون نماینده خاص امریکا در امور افغانستان و پاکستان، اقدامات و پیشرفت اصلاحات انتخاباتی و پیشرفت مذاکرات با حزب اسلامی را به آقای دانش تبریک گفت است و تاکید کرده که آمریکا در کنفرانس بروکسل حمایت هایش را با هماهنگی سایر دونرها از افغانستان اعلام خواهد کرد.

حکمتیار از تعویق امضاف توافق صلح با کابل خبر داد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات