طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشینزدیک بود از دست داور سکته کنم/حرکت نصرتی پنالتی نباشد، استعفا می دهم | دایی

نزدیک بود از دست داور سکته کنم/حرکت نصرتی پنالتی نباشد، استعفا می دهم | دایی

قضاوت داور سمنانی در هفته نخست لیگ دسته اول فوتبال

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران گفت: در یک بازی ساده با اشتباهات وحشتناک داور تا مرز سکته پیش رفتم.  

اشتباهات داوری, لیگ برتر فوتبال, علی دایی, دایی نزدیک دست داور سکته کنمحرکت نصرتی پنالتی نباشد استعفا دهم

اشتباهات داوری, لیگ برتر فوتبال, علی دایی, سرمربی نفت تهران, دیدار نفت تهران-ماشین سازی

به نقل از خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان علی دایی بعد از پیروزی 2 بر یک تیمش مقابل ماشین سازی تبریز گفت: سخت ترین قسمت بازی حالت داوری بود. وی از بیشتر صحنه ها به راحتی رد می شد. این بازی را بد آغاز کردیم اما رفته رفته بهتر شدیم و بهتر از حریف بودیم. موقعیت های زیادی داشتیم که یا خودمان آنها را از دست دادیم و یا داور اجازه نداد به ثمر بنشیند.


وی افزود: بازی سختی بود و سختی آن هم به اشتباهات داوری برمی گردد. داور در هر 2 نیمه به ما ضربه زد. نمی دانم چه کار باید بکنیم ولی بازیکنان ما تا حدی خوب بودند که بدون توجه به این اشتباهات، توانستند 3 امتیاز را بگیرند. این برد را به بازیکنانم تبریک می گویم و امیدوارم این پیروزی زمینه ای برای بردهای بعدی تیمم باشد.


دایی با تاکید مجدد بر اشتباهات احمد صالحی، بیان کرد: هر کس 2 بار فوتبال دیده باشد می تواند در این مورد نظر دهد. متاسفم که سطح داوران ما اینقدر با هم اختلاف دارد. داوری مثل فغانی فینال المپیک را سوت می زند و مایه افتخار فوتبال ما است و داوری هم مانند داور امروز که در یک بازی ساده که 200 نفر هم تماشاگر ندارد، بازی از دستش خارج شود.


سرمربی نفت تهران افزود: در دقیقه یک محمد نصرتی خیلی راحت توپ را با دست زد که داور باید آن را پنالتی می گرفت و نصرتی را اخراج می کرد. همچنین دفاع وسط دیگر ماشین سازی را نیز به علت خطا روی ارسلان مطهری باید اخراج می کرد و برای ما پنالتی می گرفت. اگر تیم حریف 2 پنالتی و اخراج داشت ما نمی توانستیم 9 نفره به آنها بیشتر گل بزنیم؟ ماشین سازی در نیمه دوم فقط توپ ها را بلند به محوطه جریمه ما ارسال کرد، بازیکنان آنها اطمینان داشتند که با کُشتی یا هر حرکت دیگر داور خطایی به ضرر آنها اعلام نمی کند و گرنه حق تیم ما 3 امتیاز بود و بازیکنان ما در این بازی با تمام وجود جنگیدند و پیروز شدند.


دایی با اشاره بر لزوم نظارت بیشتر کمیته داوران روی بازی ها، اظهار کرد: اگر این بازی را نگاه کنند می فهمند که چقدر خطاها برتصویر اعلام شده یا اصلا اعلام نشده است. در محوطه جریمه 2 صحنه خیلی حساس پنالتی اعلام نشد و آن پنالتی نیز که اعلام شد بازیکن حریف میلاد فخرالدینی را زد و نمی دانم چطور برای ماشین سازی پنالتی اعلام شد. من از کمیته داوران می خواهم نظارت دقیق تری روی داوری داشته باشد. در دقایق آخر بازی نزدیک بود سکته کنیم. بازی را که می توانستیم با اختلاف 3 تا 4 گل پیروز شویم نزدیک بود با اشتباهات داور با یک امتیاز عوض کنیم.


وی ادامه داد: در بازی اول فصل نیز مقابل استقلال داور یک پنالتی و اخراج به نفع ما اعلام نکرد. در بازی مقابل پیکان نیز پنالتی روی میلاد فخرالدینی اعلام نشد که من خودم نیمکت تیم را در آن بازی آرام کردم، اما وقتی در این مسابقه جلوی خودم در نیمه اول خیلی راحت به نفع حریف خطا اعلام می کنند و ما را به حد سکته می رساند چرا سکوت کنم؟ چرا فشار فقط روی ما باشد که با یک باخت یا مساوی همه چیز تغییر کند، ناظر داوری به من می گوید که داور چه کار باید بکند. من می گویم داور باید قضاوتی عادلانه و درست داشته باشد که وقتی شب به خانه می رود با وجدان راحت بخوابد، نه اینطور تن همه ما را بلرزاند.


سرمربی نفت تهران درباره تعطیلی مسابقات لیگ خاطرنشان کرد: مسئولان فدراسیون به ما این تعطیلی را اعلام کرده بودند اما گفتن آنها چه مشکلی را حل می کند؟ همه می دانند که در کوران مسابقات بازیکنان آماده می شوند. با تمام احترامی که برای تیم های دسته های پایین تر قائلم می گویم بازی کردن مقابل این تیم ها در جام حذفی کار تیم ما را پیش نمی برد. تیم ملی خوب از یک لیگ خوب برمی آید. اگر نگاهی به کشورهای آسیایی بیندازیم می بینید که هیچ کجا اینطور نیست. البته من دعا می کنم که تیم ملی با وجود این تعطیلات به جام جهانی برود و مردم خوشحال شوند. کاش با وجود این تعطیلی و ضربه ای که به لیگ می خورد حداقل تیم ملی به جام جهانی صعود کند، ما نیز در این زمینه تلاش خود را می کنیم.


دایی در پاسخ به این سوال که چرا هم مربی تیم برنده و بازنده از داور گلایه می کنند، گفت: با تمام احترامی که برای آقای خطیبی قائلم معتقدم که گلی که ماشین سازی از روی نقطه پنالتی زد، پنالتی نبود، خطا روی بازیکن ما رخ داد. من به داور مسابقه و همینطور ناظر بازی گفتم اگر صحنه ای که نصرتی در نیمه اول با دست توپ را زد پنالتی نبود، من همین جا استعفا می کنم و فوتبال را کنار می گذارم و دیگر به ورزشگاه نمی آیم اما نفهمیدم آقای صالحی چطور آن صحنه را پنالتی اعلام نکرد، دوست دارم داور همیشه عادلانه قضاوت کند تا حق کسی پایمال نشود.

آیا زمان رهایی از دست این مهمانان ناخوانده عمودی نزدیک است؟ / ایران مزرعه BTS
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات