طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
درآمد مالیاتی کشور 6 تا هفت درصد تولید ناخالص داخلی است

درآمد مالیاتی کشور 6 تا هفت درصد تولید ناخالص داخلی است

سهم ۱۸.۹ درصدی اقتصاد زیرزمینی از تولید ناخالص داخلی

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه درآمد مالیاتی کشور از تولید ناخالص داخلی هم اکنون 6 تا هفت درصد است گفت: این عدد در برنامه ششم توسعه باید به 10 درصد برسد.

کهگیلویه و بویراحمد, تولید ناخالص داخلی, نادر جنتی, درآمد مالیاتی کشور درصد تولید ناخالص داخلی

کهگیلویه و بویراحمد, تولید ناخالص داخلی, نادر جنتی, درامد مالیاتی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛ نادر جنتی گفت: میزان درآمد مالیاتی کشور در سالجاری 870 هزار میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: افزایش درآمدهای مالیاتی و کاهش وابستگی به نفت از جمله سیاست های دولت تدبیر و امید و سازمان امور مالیاتی کشور است .

جنتی در زمینه ظرفیت های قانونی طرح جامع مالیاتی کشور برای توسعه نقاط محروم گفت: 10سال معافیت مالیاتی فرصت خوبی برای جذب سرمایه در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته است.

وی تصریح کرد: در ماده 132 قانون مالیاتی کشور تسهیلات ویژه ای برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در نقاط محروم پیش بینی شده که در این قانون علاوه بر معافیت مالیاتی 10ساله، متناسب با حالت نیروی انسانی مزایای دیگری برای سرمایه گذاران درنظرگرفته شده است.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طرح جامع نظام مالیاتی که با 35پروژه در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در دست تهیه است، تا پایان سال 1395 اجرایی می شود.

جنتی افزود: طرح جامع نظام مالیاتی کشور به عنوان گامی مهم در جهت شفافیت بخشی نظام مالیاتی و کمک به توسعه پایدار است.

وی به پیامدهای اقتصادی و تحول ساز اجرای طرح جامع نظام مالیاتی اشاره کرد و افزود: هر کدام از پروژه های این طرح بزرگ 10 زیر پروژه دارد که تحقق اهداف آن نیازمند همکاری سایر بخشهای اجرایی و اقتصادی است.

وی از در دست طراحی بودن سیستم های نرم افزاری طرح جامع نظام مالیاتی کشور خبرداد و افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی جامع، بخش دیگری از این طرح بزرگ ملی و اقتصادی است.

جنتی گفت: اتصال سایر دستگاه ها به این بانک اطلاعاتی شامل بانک اصناف، کانون وکلا، صنعت و معدن ،نظام پزشکی و سایر بخشها از اهداف این پروژه بزرگ است.

وی گفت: استفاده سایر قوا از این بانک اطلاعاتی با رعایت موازین قانونی ممکن خواهد شد.

جنتی اضافه کرد: در کشور هم اکنون هشت تا 10 هزار مودی مالیاتی فعال و غیرفعال وجود دارد.

تولید 95 درصد از داروهای موجود در کشور توسط بخش های عمومی و خصوصی داخلی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات