طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیدرآمد هند از ورود گردشگران خارجی

درآمد هند از ورود گردشگران خارجی

افزایش ورود گردشگران خارجی به چهارمحال و بختیاری

درآمد هند از محل ورود گرشگر خارجی تا ماه سپتامبر امسال به ۱۵ میلیارد دلار رسیده است.


گردشگری

خبرگزاری ایسنا: درآمد هند از محل ورود گرشگر خارجی تا ماه سپتامبر امسال به ۱۵ میلیارد دلار رسیده است.

افزایش ۱۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به هند که سومین اقتصاد بزرگ قاره آسیا است، این امکان را فراهم کرده تا این کشور به درآمد ۱۵ میلیارد دلاری از محل ورود توریست در این مدت زمان دست یابد.

اطلاعاتی که دولت هند اخیرا منتشر کرده حاکی از آن است که در مدت زمان بین ژانویه تا اوت امسال ۵.۵۹ میلیون گردشگر خارجی وارد هند شده اند که در مقایسه با آمار مشابه در سال گذشته میلادی ۱۰.۲ درصد رشد دارد.

همچنین در این بازه زمانی هشت ماهه، درآمد حاصل از محل گردشگران خارجی با ۷.۸ درصد افزایش به ۱۴.۹۲ میلیارد دلار رسیده است، در حالی که درآمد سال گذشته ۱۳.۸۳ میلیارد دلار بود.

همچنین بر اساس این آمار، بنگلادش، آمریکا و بریتانیا سه منطقه اصلی صدور گردشگران خارجی به هند هستند و بعد از آن کشورهای سریلانکا، مالزی و چین قرار دارند.

افزایش شمار گردشگران خارجی و متعاقب آن بالا رفتن درآمدهای هند را می توان تا حدودی به محبوبیت ویزای الکترونیکی در هند نسبت داد که در حال حاضر به اتباع ۱۵۰ کشور دنیا داده می شود و به همین علت تعداد گردشگران خارجی بیشتری با استفاده از این تسهیلات می توانند به هند بیایند و صنعت توریسم میلیارد دلاری هند را رونق دهند.

از سوی دیگر، از زمان بروز ناآرامی ها در کشمیر صنعت گردشگری در این منطقه با افت قابل ملاحظه ای  روبه رو شده و مقاصد محبوب گردشگری این منطقه  با نزول چشمگیری رزروها در چند ماه آینده روبه رو شده است.

افزایش 12 درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات