طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللدرخواست بوئینگ برای دریافت مجوزهای لازم فروش هواپیما به ایران

درخواست بوئینگ برای دریافت مجوزهای لازم فروش هواپیما به ایران

حضور مقام های بوئینگ در ایران برای ادامه رایزنی جهت فروش هواپیما

کمپانی "بوئینگ" بعد از انتشار خبر شروع صدور مجوز فروش هواپیمای مسافربری "ایرباس" به ایران ، اعلام کرد انتظار دارد وزارت خزانه داری آمریکا برای این کمپانی نیز مجوزهای لازم را صادر کند.

ایرباس, ایران, وزارت خزانه داری آمریکا, درخواست بوئینگ دریافت مجوزهای لازم فروش هواپیما ایران

ایرباس, ایران, وزارت خزانه داری آمریکا, بوئینگ, آمریکا, تحریم, بین الملل, هواپیما

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، کمپانی هوافضا و صنایع دفاعی آمریکایی «بوئینگ» روز چهارشنبه، پس از انتشار نقل از هایی که از شروع صدور مجوز فروش هواپیمای مسافربری «ایرباس» به ایران خبر می داد اعلام کرد انتظار دارد وزارت خزانه داری آمریکا در اقدامی مشابه برای این کمپانی هم مجوزهای لازم برای تحویل هواپیما به ایران صادر کند.


این کمپانی مستقر در شیکاگو در بیانیه ای اعلام کرد: می دانیم که دولت آمریکا برای ایرباس مجوز فروش هواپیما به ایران را صادر کرده است.


این بیانیه می افزاید: معتقدیم که تقاضای آنها برای صدور مجوز قبل از ما صادر شده است و اینکه دولت، طبق سیاست نوبت بندی بررسی درخواست ها عمل می کند. ما منتظریم که به زودی مجوزهای لازم را از دولت دریافت کنیم.


فروش هواپیما به ایران موجب رونق اقتصادی برای کمپانی های هواپیمایی ایرباس و بوئینگ در سالی که آنها با کمبود فروش مواجه بوده اند، خواهد شد. از طرف دیگر ایران می گوید برای نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی اش به 400 فروند هواپیما نیاز دارد.


دو کمپانی بوئینگ و ایرباس، هر یک توافقی برای فروش بیش از 100 فروند هواپیمای مسافربری با ایران امضا کرده اند.


این قراردادها پس از توافق هسته ای بین ایران و گروه 1+5 موسوم به برجام که تحریم های فروش هواپیما به ایران را رفع می کند، امضا شدند.
اما و اگرهای فروش هواپیمای بوئینگ به ایران در آخرین ماه های ریاست جمهوری اوباما
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات