طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللدرخواست سناتورهای آمریکایی برای تداوم وتوی قطعنامه های ضد اسرائیلی

درخواست سناتورهای آمریکایی برای تداوم وتوی قطعنامه های ضد اسرائیلی

تصاویر درخواست غرامت 100 میلیون دلاری یِک خانواده آمریکایی اَز ایران

88 سناتور آمریکایی در نامه ای به باراک اوباما خواستار تداوم سیاست وتوی قطعنامه های ضد اسرائیلی در سازمان ملل شدند.

تداوم وتو, رژیم صهیونیستی, بین الملل, درخواست سناتورهای آمریکایی تداوم وتوی قطعنامه ضد اسرائیلی

تداوم وتو, رژیم صهیونیستی, بین الملل, قطعنامه های سازمان ملل, باراک اوباما, درخواست, سناتورهای آمریکایی, آمریکا
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از جروزالم پست، سناتورهای آمریکایی در جدیدترین اقدام خود برای حمایت از رژیم صهیونیستی، از رئیس جمهور این کشور خواستند تا تمام قطعنامه های سازمان ملل علیه این رژیم، وتو شود.

88 سناتور دموکرات و جمهوری خواه طی نامه ای مشترک از «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور خواستند تا به سیاست وتو کردن قطعنامه ای شورای امنیت سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی ادامه دهد.

لابی صهیونیستی «آیپک» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد این نامه با اشاره به سخنرانی اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل در سال 2011 که گفته بود «صلح از طریق بیانیه ها و قطعنامه ها بدست نمی آید»، از جامعه جهانی می خواهد تا از انجام اقداماتی که به ابعاد پیشرفت معنی دار فرایند صلح میان فلسطینیان و صهیونیست ها آسیب می زند، اجتناب کند.

در این نامه ادعا شده است حتی قطعنامه هایی که به بهترین نحو تنظیم شده نیز می تواند طرفین را در مواضعی گرفتار کند که بازگشت آنها به میز مذاکرات و دادن تعهدات برای صلح را دشوار سازد. ایالات متحده باید میانجی معتمد ضروری طرفین بماند و همچنین تاکید شود که هیچ کشوری نباید جایگزین هیچکدام از طرفین شود.

در این نامه تنها مسیر رسیدن به راهکار دو دولتی، از طریق مذاکرات مستقیم عنوان شده و از آمریکا می خواهد تا با ارائه امنیت بیشتر به رژیم صهیونیستی، موجبات تقویت ثبات منطقه ای این رژیم شود.

سناتور جمهوری خواه «تد کروز» اما در واکنشی مختلف به این نامه، با اشاره به آن بخش که تنها راه حل مناقشات را راهکار دو دولتی عنوان می کند، گفت این بخش از نامه باعث شد آن را امضا کند زیرا نباید به اسرائیل هیچگونه راه حلی را دیکته کرد.

این در حالی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای کمپانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، روز چهارشنبه به نیویورک سفر و با اوباما دیدار خواهد کرد.

اقطعال تغییر نقشه عراق در پی حملات ائتلاف آمریکایی ضد داعش
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات