طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشی16 درصد دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی مستعد آسیب های اجتماعی هستند

16 درصد دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی مستعد آسیب های اجتماعی هستند

دانشگاه علوم پزشکی کاشان میزبان کنگره پژوهشی دانشجویان کشور است

مدیر کل دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از مستعد بودن 16 درصد دانشجویان دانشگاه پزشکی سراسر کشور به آسیب های اجتماعی خبر داد.

سلامت روان, دانشگاه علوم پزشکی, آسیب های اجتماعی, درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مستعد آسیب اجتماعی

سلامت روان, دانشگاه علوم پزشکی, آسیب های اجتماعی, دانشجو
جلال نژاد جواد مدیر کل دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص پایش سلامت دانشجویان گفت: تا سال گذشته پایش سلامت فقط برای دانشجویان جدید الورود انجام می شد اما امسال قرار است که طی این طرح 180 دانشجو از نظر سلامت روحی و روانی مورد پایش قرار گیرند.


وی ادامه داد: تا سال گذشته طرح پایش سلامت بر اساس 28 شاخه از نظرت سلامت روانی انجام می شد اما امسال با استفاده از طرحی دانشجویان بر اساس پاسخ دهی به 160 سوال به شکل عملیاتی از نظر سلامت روانی مورد پایش قرار می گیرند و افرادی که دچار بیماری ها روحی و روانی یا مستعد آسیب های اجتماعی باشند، شناسایی و به مرکز مشاوره دانشگاه مربوطه معرفی می شوند.


نژاد جواد با بیان اینکه به طور کلی 2 درصد از دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور دچار مشکلات جدی روحی و روانی هستند و نیاز به پیگیری جدی دارند، اظهار داشت: 16 درصد دانشجویان هم مستعد آسیب های اجتماعی همچون اعتیاد، بزهکاری، اضطراب و استکیزوفرنی هستند.


برگزاری جشن فارغ التحصیلی 82 نفر از دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات