طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بیش از 67 درصد مطالبات گندم کاران استان سمنان پرداخت شد

بیش از 67 درصد مطالبات گندم کاران استان سمنان پرداخت شد

پرداخت 50 درصد از مطالبات گندم کاران نهاوندی

در بیش از 36 هزار هکتار از زمین های زراعی استان سمنان گندم کشت می شود.

گندمکاران, سمنان, کشاورزان, درصد مطالبات گندم کاران استان سمنان پرداخت

گندمکاران, سمنان, کشاورزان, پرداخت مطالبات
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، مدیرعامل کمپانی غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: با پرداخت 850 میلیون و 224 هزار ریال دیگر تاکنون بیش از 67 درصد مطالبات گندم کاران استان سمنان پرداخت شد.
محمد باقر منوچهری افزود: در 30 مرکز خرید تضمینی گندم در استان سمنان با قیمت مصوب 10 هزار و270 ریال، بیش از 100 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد.
وی خاطرنشان کرد: ارزش ریالی گندم های خریداری شده از گندمکاران استان سمنان در مجموع حدود یک میلیارد و 259 میلیون و 428 هزار ریال بوده است.
وی با بیان این که بیش از 30 درصد از مطالبات کشاورزان پرداخت نشده است، افزود: 409 میلیون ریال دیگر از مطالبات گندم کاران استان سمنان در کم ترین زمان ممکن پرداخت می شود.
منوچهری اظهار داشت: با شرایط جوی متنوع در استان سمنان در سال 95 ، برداشت گندم در نقاط سردسیری تا پایان مرداد ماه ادامه داشت.
وی افزود: در زمین های زراعی شهرستان های گرمسار و آرادان بیش از 50 هزار تن گندم برداشت شد و کارخانه آرد گرمسار،کمپانی تعاونی وحدت، کمپانی تعاونی کوشک و کارخانه آرد سمنان همچنان آماده خرید تضمینی گندم از کشاورزان است.
مدیر عامل کمپانی غله و خدمات بازرگانی استان سمنان خاطر نشان کرد: افت مفید و غیر مفید گندم به ازای هر یک هزار کیلوگرم ، چهار و 2 درصد خواهد بود و گندم های شکسته و لاشه به عنوان افت مفید به حساب می آیند.
استان سمنان در سال زراعی 93-94 با تولید بیش از 90 هزار تن گندم در رده هشتم کشور قرار داشت و برداشت گندم در سال زراعی 94-95 تولید گندم در این استان به بیش از 100 هزار تن گندم افزایش یافت.

پرداخت 240 میلیارد ریال اَز مطالبات گندم کاران دَر استان اردبیل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات