طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
کاهش 40 درصدی آلودگی اتوبوس های درون شهری

کاهش 40 درصدی آلودگی اتوبوس های درون شهری

تجهیز 200 دستگاه اتوبوس درون شهری بِه سیستم صوتی

ستارپور رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه گفت : سازمان اتوبوسرانی شهرداری با انجام بازسازی و تعمیرات اساسی اتوبوس های درون شهری 40 درصد آلودگی هوا راکاهش داده و اعتبار صرف شده به این کار 25 میلیارد ریال می باشد .

ارومیه, کاهش, آذربایجان غربی, درصدی آلودگی اتوبوس درون شهری

ارومیه, کاهش, آذربایجان غربی, اتوبوس
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، محمدستارپور با بیان اینکه تلاش مجموعه شورا اسلامی شهر و شهرداری جهت کاهش آلودگی شهر بخصوص بازسازی ناوگان حمل و نقل شهری است ، گفت : از تعداد 323 دستگاه اتوبوس درون شهری 230 دستگاه قابل بازسازی و تعمیرات اساسی هستند که در جریان سال جاری تعداد 82 دستگاه از آنها بازسازی شده و بقیه تا پایان سال جاری در برنامه سازمان اتوبوسرانی قرار دارند .

وی میانگین هزینه بازسازی هر دستگاه را 250 میلیون ریال اعلام کرد و افزود : این هزینه ها شامل تعمیرات کامل موتور ، صافکاری ، رنگ آمیزی ، تعویض صندلی های داخل اتوبوس ، تزئینات و شیشه ها می باشد و تا کنون 25 میلیارد ریال اعتبارهزینه شده است .

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست گفت : تعمیرات توسط خود پرسنل تعمیرگاه سازمان انجام گرفته و معادل یک پنجم هزینه تمام شده خارج از سازمن بوده است .

ستارپور اظهار داشت : شستشوی اتوبوس ها هر هفته یکبار و شستشوی داخل اتوبوس ها با مواد شوینده هر سه ماه یکبار انجام می گیرد .

وی در پایان افزود : رانندگان اتوبوس های ملکی سازماناز لباس فرم و متحدالشکل استفاده می کنند و با کمک مالی شهرداری کلیه رانندگان بخش خصوصی نیز ملبس به لباس فرم خواهند شد .

کاهش 8 درصدی تلفات برخوردات درون شهری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات